Publicitate

WORK MANAGEMENT SRL

CUI: 20363205 J40/127/2007 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 20363205
Cod înmatriculare J40/127/2007
EUID ROONRC.J40/127/2007
Data înmatriculării 2007-01-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani
Salariați (2025) 58 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, REGINA MARIA, 25, 1, 40122, 4, CAMERELE 6,7,8

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: REGINA MARIA
Număr: 25
Etaj: 1
Cod poștal: 40122
Completare adresă: CAMERELE 6,7,8

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 6.335.724 RON 6.381.768 RON 6.213.027 RON 123.617 RON 168.741 RON 1.845.334 RON 617.360 RON 1.227.974 RON 130.217 RON 1.701.105 RON 4.398 RON 1.204.610 RON 42.312 RON 28.300 RON 61
2024 7.272.469 RON 7.296.269 RON 6.810.686 RON 393.042 RON 485.583 RON 2.562.772 RON 740.798 RON 1.821.974 RON 399.642 RON 2.190.441 RON 3.710 RON 1.796.819 RON 10.148 RON 37.459 RON 63
2025 8.286.617 RON 8.318.977 RON 7.745.442 RON 478.849 RON 573.535 RON 2.345.413 RON 461.433 RON 1.883.980 RON 510.491 RON 1.810.960 RON 4.879 RON 1.766.125 RON 83.492 RON 59.530 RON 58

Reprezentanți și administratori (1)

MARTINESCU SANDU
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,409 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
8,29 M RON
Rezultat Net 2025
478,8 K RON
Total Active 2025
2,35 M RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 6,34 M RON 7,27 M RON 8,29 M RON
Venituri totale 6,38 M RON 7,30 M RON 8,32 M RON
Cheltuieli totale 6,21 M RON 6,81 M RON 7,75 M RON
Rezultat net 123,6 K RON 393,0 K RON 478,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,25 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,04 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,04 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,30 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate461,4 K RON (19.7%)
Active circulante1,88 M RON (80.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri4,9 K RON
Creanțe1,77 M RON
Numerar113,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1.698,43
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 4,69
Durata încasare (zile) 78

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,9%
Marjă netă
5,8%
ROA
20,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,70 M RON 1,85 M RON 92,2%
2024 2,19 M RON 2,56 M RON 85,5%
2025 1,81 M RON 2,35 M RON 77,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 6,34 M RON 7,27 M RON 8,29 M RON ▲ 13,9%
Rezultat net 123,6 K RON 393,0 K RON 478,8 K RON ▲ 21,8%
Total active 1,85 M RON 2,56 M RON 2,35 M RON ▼ 8,5%
Capitaluri proprii 130,2 K RON 399,6 K RON 510,5 K RON ▲ 27,7%
Datorii totale 1,70 M RON 2,19 M RON 1,81 M RON ▼ 17,3%
Lichiditate curentă 0,72 0,83 1,04 ▲ 25,1%
Marjă netă (%) 1,95 5,40 5,78 ▲ 7,0%
Scor bonitate 43 68 75 ▲ 10,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (478,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,25 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate