ORTOTRAUMA PROFIL SRL
Date generale
Adresă
România, Vrancea, Municipiul Focşani, PANDURI, 145, 620149
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 255.257 RON | 255.257 RON | 104.617 RON | 148.138 RON | 150.640 RON | 255.092 RON | 97.151 RON | 157.941 RON | 148.990 RON | 106.102 RON | 0 RON | 95.241 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 377.985 RON | 378.051 RON | 125.705 RON | 241.231 RON | 252.346 RON | 325.114 RON | 61.823 RON | 263.291 RON | 241.527 RON | 83.587 RON | 0 RON | 181.441 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 343.283 RON | 343.616 RON | 128.805 RON | 205.225 RON | 214.811 RON | 263.688 RON | 31.141 RON | 232.547 RON | 205.522 RON | 58.166 RON | 0 RON | 195.021 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Top format din 137 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 255,3 K RON | 378,0 K RON | 343,3 K RON |
| Venituri totale | 255,3 K RON | 378,1 K RON | 343,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 104,6 K RON | 125,7 K RON | 128,8 K RON |
| Rezultat net | 148,1 K RON | 241,2 K RON | 205,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 413,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,00 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,00 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,53 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,76 |
| Durata încasare (zile) | 207 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 106,1 K RON | 255,1 K RON | 41,6% |
| 2024 | 83,6 K RON | 325,1 K RON | 25,7% |
| 2025 | 58,2 K RON | 263,7 K RON | 22,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 255,3 K RON | 378,0 K RON | 343,3 K RON | ▼ 9,2% |
| Rezultat net | 148,1 K RON | 241,2 K RON | 205,2 K RON | ▼ 14,9% |
| Total active | 255,1 K RON | 325,1 K RON | 263,7 K RON | ▼ 18,9% |
| Capitaluri proprii | 149,0 K RON | 241,5 K RON | 205,5 K RON | ▼ 14,9% |
| Datorii totale | 106,1 K RON | 83,6 K RON | 58,2 K RON | ▼ 30,4% |
| Lichiditate curentă | 1,49 | 3,15 | 4,00 | ▲ 26,9% |
| Marjă netă (%) | 58,03 | 63,82 | 59,78 | ▼ 6,3% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (205,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 413,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.