Publicitate

TROPEZ TOUR SRL

CUI: 22462078 J38/932/2007 SRL Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 22462078
Cod înmatriculare J38/932/2007
EUID ROONRC.J38/932/2007
Data înmatriculării 2007-09-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Str. Florilor, 7, 67, A, P, 2

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Municipiul Râmnicu Vâlcea
Sector: 0
Stradă: Str. Florilor
Număr: 7
Bloc: 67
Scară: A
Etaj: P
Apartament: 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 124.714 RON 124.714 RON 143.060 RON −19.594 RON −18.346 RON 240.894 RON 141.275 RON 99.619 RON 119.205 RON 121.689 RON 39.367 RON 51.972 RON 0 RON 0 RON 1
2024 180.875 RON 330.143 RON 315.800 RON 8.678 RON 14.343 RON 361.405 RON 243.705 RON 117.700 RON 127.883 RON 233.522 RON 44.107 RON 52.116 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

LAZĂR ION
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2024
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.5) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2024
180,9 K RON
Rezultat Net 2024
8,7 K RON
Total Active 2024
361,4 K RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 124,7 K RON 180,9 K RON
Venituri totale 124,7 K RON 330,1 K RON
Cheltuieli totale 143,1 K RON 315,8 K RON
Rezultat net −19,6 K RON 8,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 237,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,50 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,32 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,55 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate243,7 K RON (67.4%)
Active circulante117,7 K RON (32.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri44,1 K RON
Creanțe52,1 K RON
Numerar21,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,10
Durata stocaj (zile) 89
Rotație creanțe (ori/an) 3,47
Durata încasare (zile) 105

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,9%
Marjă netă
4,8%
ROA
2,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 121,7 K RON 240,9 K RON 50,5%
2024 233,5 K RON 361,4 K RON 64,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 124,7 K RON 180,9 K RON ▲ 45,0%
Rezultat net −19,6 K RON 8,7 K RON ▲ 144,3%
Total active 240,9 K RON 361,4 K RON ▲ 50,0%
Capitaluri proprii 119,2 K RON 127,9 K RON ▲ 7,3%
Datorii totale 121,7 K RON 233,5 K RON ▲ 91,9%
Lichiditate curentă 0,82 0,50 ▼ 38,4%
Marjă netă (%) -15,71 4,80 ▲ 130,6%
Scor bonitate 42 63 ▲ 50,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (8,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 237,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate