A.N. TONICA LIFE CARE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Oraş Mioveni, DACIA, P1, parter, 115400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 228.317 RON | 228.317 RON | 145.162 RON | 76.261 RON | 83.155 RON | 92.530 RON | 13.532 RON | 78.998 RON | 89.257 RON | 3.273 RON | 19.415 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 247.733 RON | 248.724 RON | 173.609 RON | 70.738 RON | 75.115 RON | 91.763 RON | 8.493 RON | 83.270 RON | 86.495 RON | 5.268 RON | 14.791 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 249.204 RON | 249.204 RON | 189.011 RON | 57.699 RON | 60.193 RON | 148.707 RON | 51.196 RON | 97.511 RON | 144.194 RON | 4.513 RON | 31.168 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 167.389 RON | 167.469 RON | 205.103 RON | −39.057 RON | −37.634 RON | 122.910 RON | 50.470 RON | 72.440 RON | 116.637 RON | 6.273 RON | 10.231 RON | 2.946 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 251.720 RON | 251.726 RON | 170.751 RON | 78.583 RON | 80.975 RON | 175.157 RON | 70.625 RON | 104.532 RON | 197.320 RON | 9.837 RON | 10.231 RON | 42.436 RON | 0 RON | 32.000 RON | 1 |
| 2024 | 274.831 RON | 274.848 RON | 231.469 RON | 40.756 RON | 43.379 RON | 154.717 RON | 69.881 RON | 84.836 RON | 142.076 RON | 12.641 RON | 12.042 RON | 31.481 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 178.351 RON | 178.351 RON | 163.020 RON | 13.533 RON | 15.331 RON | 123.431 RON | 56.012 RON | 67.419 RON | 110.608 RON | 12.823 RON | 23.675 RON | 18.554 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4799 — Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Top format din 50 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 228,3 K RON | 247,7 K RON | 249,2 K RON | 167,4 K RON | 251,7 K RON | 274,8 K RON | 178,4 K RON |
| Venituri totale | 228,3 K RON | 248,7 K RON | 249,2 K RON | 167,5 K RON | 251,7 K RON | 274,8 K RON | 178,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 145,2 K RON | 173,6 K RON | 189,0 K RON | 205,1 K RON | 170,8 K RON | 231,5 K RON | 163,0 K RON |
| Rezultat net | 76,3 K RON | 70,7 K RON | 57,7 K RON | −39,1 K RON | 78,6 K RON | 40,8 K RON | 13,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 214,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,26 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,41 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,96 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,63 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,53 |
| Durata stocaj (zile) | 49 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,61 |
| Durata încasare (zile) | 38 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,3 K RON | 92,5 K RON | 3,5% |
| 2020 | 5,3 K RON | 91,8 K RON | 5,7% |
| 2021 | 4,5 K RON | 148,7 K RON | 3,0% |
| 2022 | 6,3 K RON | 122,9 K RON | 5,1% |
| 2023 | 9,8 K RON | 175,2 K RON | 5,6% |
| 2024 | 12,6 K RON | 154,7 K RON | 8,2% |
| 2025 | 12,8 K RON | 123,4 K RON | 10,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 228,3 K RON | 247,7 K RON | 249,2 K RON | 167,4 K RON | 251,7 K RON | 274,8 K RON | 178,4 K RON | ▼ 35,1% |
| Rezultat net | 76,3 K RON | 70,7 K RON | 57,7 K RON | −39,1 K RON | 78,6 K RON | 40,8 K RON | 13,5 K RON | ▼ 66,8% |
| Total active | 92,5 K RON | 91,8 K RON | 148,7 K RON | 122,9 K RON | 175,2 K RON | 154,7 K RON | 123,4 K RON | ▼ 20,2% |
| Capitaluri proprii | 89,3 K RON | 86,5 K RON | 144,2 K RON | 116,6 K RON | 197,3 K RON | 142,1 K RON | 110,6 K RON | ▼ 22,1% |
| Datorii totale | 3,3 K RON | 5,3 K RON | 4,5 K RON | 6,3 K RON | 9,8 K RON | 12,6 K RON | 12,8 K RON | ▲ 1,4% |
| Lichiditate curentă | 24,14 | 15,81 | 21,61 | 11,55 | 10,63 | 6,71 | 5,26 | ▼ 21,7% |
| Marjă netă (%) | 33,40 | 28,55 | 23,15 | -23,33 | 31,22 | 14,83 | 7,59 | ▼ 48,8% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | 57 | 95 | 87 | 75 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.26), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 214,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.