Publicitate

MARIAN & VALENTIN IMPORT EXPORT SRL

CUI: 3828580 J38/413/1993 SRL Vâlcea, Municipiul Drăgăşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 3828580
Cod înmatriculare J38/413/1993
EUID ROONRC.J38/413/1993
Data înmatriculării 1993-04-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 33 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Municipiul Drăgăşani, Str. Traian, 168

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Municipiul Drăgăşani
Sector: 0
Stradă: Str. Traian
Număr: 168

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 405.181 RON 405.181 RON 528.113 RON −126.984 RON −122.932 RON 255.512 RON 19.328 RON 236.184 RON 225.584 RON 29.928 RON 0 RON 118.676 RON 0 RON 0 RON 2
2020 459.310 RON 459.310 RON 384.346 RON 70.371 RON 74.964 RON 329.981 RON 0 RON 329.981 RON 295.955 RON 34.026 RON 0 RON 175.463 RON 0 RON 0 RON 1
2021 550.742 RON 550.742 RON 536.920 RON 8.315 RON 13.822 RON 309.097 RON 0 RON 309.097 RON 304.270 RON 4.827 RON 81.768 RON 139.590 RON 0 RON 0 RON 2
2022 676.600 RON 676.600 RON 666.868 RON 2.966 RON 9.732 RON 320.905 RON 0 RON 320.905 RON 307.237 RON 13.668 RON 131.333 RON 150.558 RON 0 RON 0 RON 3
2023 551.470 RON 551.470 RON 544.602 RON 1.353 RON 6.868 RON 244.845 RON 0 RON 244.845 RON 231.984 RON 12.861 RON 61.807 RON 164.752 RON 0 RON 0 RON 2
2024 372.086 RON 372.086 RON 366.506 RON 1.859 RON 5.580 RON 246.238 RON 0 RON 246.238 RON 233.842 RON 12.396 RON 30.870 RON 174.033 RON 0 RON 0 RON 3
2025 475.917 RON 475.917 RON 466.561 RON 4.597 RON 9.356 RON 247.351 RON 0 RON 247.351 RON 238.438 RON 8.913 RON 0 RON 197.368 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

FLORESCU TEODOR MARIAN
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului
FLORESCU VALENTIN
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,268 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
475,9 K RON
Rezultat Net 2025
4,6 K RON
Total Active 2025
247,4 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 405,2 K RON 459,3 K RON 550,7 K RON 676,6 K RON 551,5 K RON 372,1 K RON 475,9 K RON
Venituri totale 405,2 K RON 459,3 K RON 550,7 K RON 676,6 K RON 551,5 K RON 372,1 K RON 475,9 K RON
Cheltuieli totale 528,1 K RON 384,3 K RON 536,9 K RON 666,9 K RON 544,6 K RON 366,5 K RON 466,6 K RON
Rezultat net −127,0 K RON 70,4 K RON 8,3 K RON 3,0 K RON 1,4 K RON 1,9 K RON 4,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 504,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 27,75 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 27,75 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 5,61 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 27,75 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante247,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe197,4 K RON
Numerar50,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,41
Durata încasare (zile) 151

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,0%
Marjă netă
1,0%
ROA
1,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 29,9 K RON 255,5 K RON 11,7%
2020 34,0 K RON 330,0 K RON 10,3%
2021 4,8 K RON 309,1 K RON 1,6%
2022 13,7 K RON 320,9 K RON 4,3%
2023 12,9 K RON 244,8 K RON 5,3%
2024 12,4 K RON 246,2 K RON 5,0%
2025 8,9 K RON 247,4 K RON 3,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 405,2 K RON 459,3 K RON 550,7 K RON 676,6 K RON 551,5 K RON 372,1 K RON 475,9 K RON ▲ 27,9%
Rezultat net −127,0 K RON 70,4 K RON 8,3 K RON 3,0 K RON 1,4 K RON 1,9 K RON 4,6 K RON ▲ 147,3%
Total active 255,5 K RON 330,0 K RON 309,1 K RON 320,9 K RON 244,8 K RON 246,2 K RON 247,4 K RON ▲ 0,5%
Capitaluri proprii 225,6 K RON 296,0 K RON 304,3 K RON 307,2 K RON 232,0 K RON 233,8 K RON 238,4 K RON ▲ 2,0%
Datorii totale 29,9 K RON 34,0 K RON 4,8 K RON 13,7 K RON 12,9 K RON 12,4 K RON 8,9 K RON ▼ 28,1%
Lichiditate curentă 7,89 9,70 64,04 23,48 19,04 19,86 27,75 ▲ 39,7%
Marjă netă (%) -31,34 15,32 1,51 0,44 0,25 0,50 0,97 ▲ 94,0%
Scor bonitate 64 100 85 77 70 85 90 ▲ 5,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,6 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (27.75), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 504,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate