ENUPĂR GOLD FORTE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Municipiul Tulcea, UNIRII, 1, B1, B, 2, 7, 820156, camera nr.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 2.387 RON | 2.387 RON | 1.881 RON | 434 RON | 506 RON | 5.165 RON | 0 RON | 5.165 RON | 634 RON | 4.531 RON | 4.946 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 8.199 RON | 8.199 RON | 6.301 RON | 1.652 RON | 1.898 RON | 7.414 RON | 0 RON | 7.414 RON | 2.285 RON | 5.129 RON | 6.852 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 6.231 RON | 6.231 RON | 3.929 RON | 2.115 RON | 2.302 RON | 12.445 RON | 0 RON | 12.445 RON | 4.400 RON | 8.045 RON | 7.609 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 4.049 RON | 4.049 RON | 2.787 RON | 1.060 RON | 1.262 RON | 9.457 RON | 0 RON | 9.457 RON | 5.460 RON | 3.997 RON | 7.720 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 214 RON | 214 RON | 106 RON | 91 RON | 108 RON | 9.565 RON | 0 RON | 9.565 RON | 5.551 RON | 4.014 RON | 7.862 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 2.659 RON | 2.659 RON | 1.827 RON | 699 RON | 832 RON | 10.380 RON | 0 RON | 10.380 RON | 6.250 RON | 4.130 RON | 8.013 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 631 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,4 K RON | 8,2 K RON | 6,2 K RON | 4,0 K RON | 214 RON | 2,7 K RON |
| Venituri totale | 2,4 K RON | 8,2 K RON | 6,2 K RON | 4,0 K RON | 214 RON | 2,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,9 K RON | 6,3 K RON | 3,9 K RON | 2,8 K RON | 106 RON | 1,8 K RON |
| Rezultat net | 434 RON | 1,7 K RON | 2,1 K RON | 1,1 K RON | 91 RON | 699 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,51 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,57 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,57 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,51 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,33 |
| Durata stocaj (zile) | 1.100 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 4,5 K RON | 5,2 K RON | 87,7% |
| 2021 | 5,1 K RON | 7,4 K RON | 69,2% |
| 2022 | 8,0 K RON | 12,4 K RON | 64,6% |
| 2023 | 4,0 K RON | 9,5 K RON | 42,3% |
| 2024 | 4,0 K RON | 9,6 K RON | 42,0% |
| 2025 | 4,1 K RON | 10,4 K RON | 39,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,4 K RON | 8,2 K RON | 6,2 K RON | 4,0 K RON | 214 RON | 2,7 K RON | ▲ 1.142,5% |
| Rezultat net | 434 RON | 1,7 K RON | 2,1 K RON | 1,1 K RON | 91 RON | 699 RON | ▲ 668,1% |
| Total active | 5,2 K RON | 7,4 K RON | 12,4 K RON | 9,5 K RON | 9,6 K RON | 10,4 K RON | ▲ 8,5% |
| Capitaluri proprii | 634 RON | 2,3 K RON | 4,4 K RON | 5,5 K RON | 5,6 K RON | 6,3 K RON | ▲ 12,6% |
| Datorii totale | 4,5 K RON | 5,1 K RON | 8,0 K RON | 4,0 K RON | 4,0 K RON | 4,1 K RON | ▲ 2,9% |
| Lichiditate curentă | 1,14 | 1,45 | 1,55 | 2,37 | 2,38 | 2,51 | ▲ 5,5% |
| Marjă netă (%) | 18,18 | 20,15 | 33,94 | 26,18 | 42,52 | 26,29 | ▼ 38,2% |
| Scor bonitate | 67 | 85 | 85 | 87 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (699 RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.51), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.