Publicitate

GORGOVA TRADIŢIONAL SRL

CUI: 36307236 J36/328/2016 SRL Tulcea, Sat Gorgova, Comuna Maliuc
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 36307236
Cod înmatriculare J36/328/2016
EUID ROONRC.J36/328/2016
Data înmatriculării 2016-07-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Tulcea, Sat Gorgova, Comuna Maliuc, DUNĂRII, 64, C1, 827136, camera 1

Țară: România
Județ: Tulcea
Localitate: Sat Gorgova, Comuna Maliuc
Stradă: DUNĂRII
Număr: 64
Bloc: C1
Cod poștal: 827136
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 46.988 RON −46.988 RON −46.988 RON 1.598.221 RON 634.264 RON 963.957 RON −54.426 RON 746.861 RON 1.245 RON 745.293 RON 910.988 RON 5.202 RON 0
2020 0 RON 0 RON 238.053 RON −238.114 RON −238.053 RON 1.321.016 RON 1.065.185 RON 255.831 RON −292.540 RON 707.770 RON 2.796 RON 174.347 RON 910.988 RON 5.202 RON 0
2021 20.852 RON 20.852 RON 92.989 RON −72.346 RON −72.137 RON 1.434.859 RON 1.091.430 RON 343.429 RON −364.886 RON 834.761 RON 0 RON 150.143 RON 970.186 RON 5.202 RON 1
2022 76.733 RON 658.844 RON 174.579 RON 483.545 RON 484.265 RON 916.987 RON 893.056 RON 23.931 RON 118.660 RON 410.253 RON 0 RON 22.432 RON 388.074 RON 0 RON 1
2023 204.759 RON 382.626 RON 179.820 RON 201.066 RON 202.806 RON 882.374 RON 867.739 RON 14.635 RON 332.075 RON 340.092 RON 0 RON 2.872 RON 210.207 RON 0 RON 1
2024 190.327 RON 384.484 RON 209.741 RON 169.143 RON 174.743 RON 918.659 RON 887.490 RON 31.169 RON 542.099 RON 360.390 RON 0 RON 3.077 RON 16.170 RON 0 RON 1
2025 204.616 RON 221.079 RON 213.969 RON 1.693 RON 7.110 RON 896.131 RON 873.630 RON 22.501 RON 543.792 RON 352.339 RON 0 RON 1.386 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

GLIGA TUDOR
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului
GLIGA AUREL TRAIAN
administrator
Alba, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (37)

Lideri din domeniu

Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 206 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.06) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
204,6 K RON
Rezultat Net 2025
1,7 K RON
Total Active 2025
896,1 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 20,9 K RON 76,7 K RON 204,8 K RON 190,3 K RON 204,6 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 20,9 K RON 658,8 K RON 382,6 K RON 384,5 K RON 221,1 K RON
Cheltuieli totale 47,0 K RON 238,1 K RON 93,0 K RON 174,6 K RON 179,8 K RON 209,7 K RON 214,0 K RON
Rezultat net −47,0 K RON −238,1 K RON −72,3 K RON 483,5 K RON 201,1 K RON 169,1 K RON 1,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 268,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,06 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,06 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,54 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate873,6 K RON (97.5%)
Active circulante22,5 K RON (2.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,4 K RON
Numerar21,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 147,63
Durata încasare (zile) 3

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,5%
Marjă netă
0,8%
ROA
0,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 746,9 K RON 1,60 M RON 46,7%
2020 707,8 K RON 1,32 M RON 53,6%
2021 834,8 K RON 1,43 M RON 58,2%
2022 410,3 K RON 917,0 K RON 44,7%
2023 340,1 K RON 882,4 K RON 38,5%
2024 360,4 K RON 918,7 K RON 39,2%
2025 352,3 K RON 896,1 K RON 39,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 20,9 K RON 76,7 K RON 204,8 K RON 190,3 K RON 204,6 K RON ▲ 7,5%
Rezultat net −47,0 K RON −238,1 K RON −72,3 K RON 483,5 K RON 201,1 K RON 169,1 K RON 1,7 K RON ▼ 99,0%
Total active 1,60 M RON 1,32 M RON 1,43 M RON 917,0 K RON 882,4 K RON 918,7 K RON 896,1 K RON ▼ 2,5%
Capitaluri proprii −54,4 K RON −292,5 K RON −364,9 K RON 118,7 K RON 332,1 K RON 542,1 K RON 543,8 K RON ▲ 0,3%
Datorii totale 746,9 K RON 707,8 K RON 834,8 K RON 410,3 K RON 340,1 K RON 360,4 K RON 352,3 K RON ▼ 2,2%
Lichiditate curentă 1,29 0,36 0,41 0,06 0,04 0,09 0,06 ▼ 26,1%
Marjă netă (%) -346,95 630,17 98,20 88,87 0,83 ▼ 99,1%
Scor bonitate 34 15 27 63 60 65 55 ▼ 15,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 268,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate