Publicitate

ANTHEA FINANCE SRL

CUI: 32685077 J36/21/2014 SRL Tulcea, Municipiul Tulcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32685077
Cod înmatriculare J36/21/2014
EUID ROONRC.J36/21/2014
Data înmatriculării 2014-01-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Tulcea, Municipiul Tulcea, SLT. GAVRILOV CORNELIU, 95, M2, A, 3, 12, 820080, camera 1

Țară: România
Județ: Tulcea
Localitate: Municipiul Tulcea
Stradă: SLT. GAVRILOV CORNELIU
Număr: 95
Bloc: M2
Scară: A
Etaj: 3
Apartament: 12
Cod poștal: 820080
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 295.000 RON 295.122 RON 80.643 RON 211.529 RON 214.479 RON 569.309 RON 6.483 RON 562.826 RON 271.353 RON 297.956 RON 2.632 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 295.000 RON 296.449 RON 84.296 RON 179.906 RON 212.153 RON 481.935 RON 4.693 RON 477.242 RON 239.730 RON 242.205 RON 2.632 RON 140.768 RON 0 RON 0 RON 1
2025 389.500 RON 390.233 RON 74.995 RON 267.322 RON 315.238 RON 632.928 RON 10.360 RON 622.568 RON 326.946 RON 305.982 RON 2.632 RON 207.382 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

FURTUNĂ NELA
administrator
Tulcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 91 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
389,5 K RON
Rezultat Net 2025
267,3 K RON
Total Active 2025
632,9 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 295,0 K RON 295,0 K RON 389,5 K RON
Venituri totale 295,1 K RON 296,4 K RON 390,2 K RON
Cheltuieli totale 80,6 K RON 84,3 K RON 75,0 K RON
Rezultat net 211,5 K RON 179,9 K RON 267,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 421,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,03 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,03 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,35 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,07 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate10,4 K RON (1.6%)
Active circulante622,6 K RON (98.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,6 K RON
Creanțe207,4 K RON
Numerar412,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 147,99
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 1,88
Durata încasare (zile) 194

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
80,9%
Marjă netă
68,6%
ROA
42,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 298,0 K RON 569,3 K RON 52,3%
2024 242,2 K RON 481,9 K RON 50,3%
2025 306,0 K RON 632,9 K RON 48,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 295,0 K RON 295,0 K RON 389,5 K RON ▲ 32,0%
Rezultat net 211,5 K RON 179,9 K RON 267,3 K RON ▲ 48,6%
Total active 569,3 K RON 481,9 K RON 632,9 K RON ▲ 31,3%
Capitaluri proprii 271,4 K RON 239,7 K RON 326,9 K RON ▲ 36,4%
Datorii totale 298,0 K RON 242,2 K RON 306,0 K RON ▲ 26,3%
Lichiditate curentă 1,89 1,97 2,03 ▲ 3,3%
Marjă netă (%) 71,70 60,99 68,63 ▲ 12,5%
Scor bonitate 77 77 100 ▲ 29,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (267,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 421,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate