AYRAM CREATIV S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, CONSTANTIN RĂDULESCU-MOTRU, 7, O6, A, 3, 13, 110300
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 25.431 RON | 25.431 RON | 13.861 RON | 11.229 RON | 11.570 RON | 14.257 RON | 0 RON | 14.257 RON | 11.429 RON | 2.828 RON | 5.609 RON | 737 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 88.390 RON | 88.390 RON | 86.517 RON | 552 RON | 1.873 RON | 33.361 RON | −691 RON | 34.052 RON | 11.981 RON | 21.380 RON | 30 RON | 11.457 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 260.535 RON | 260.535 RON | 226.934 RON | 30.996 RON | 33.601 RON | 171.430 RON | 2.922 RON | 168.508 RON | 42.978 RON | 128.452 RON | 40.623 RON | 124.850 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 731.017 RON | 731.017 RON | 730.587 RON | 361 RON | 430 RON | 146.752 RON | 11.355 RON | 135.397 RON | 43.339 RON | 103.413 RON | 30 RON | 101.180 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.006.386 RON | 1.006.386 RON | 963.653 RON | 35.896 RON | 42.733 RON | 237.559 RON | 2.882 RON | 234.677 RON | 79.235 RON | 158.324 RON | 0 RON | 171.656 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4669 — Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
Top format din 45 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25,4 K RON | 88,4 K RON | 260,5 K RON | 731,0 K RON | 1,01 M RON |
| Venituri totale | 25,4 K RON | 88,4 K RON | 260,5 K RON | 731,0 K RON | 1,01 M RON |
| Cheltuieli totale | 13,9 K RON | 86,5 K RON | 226,9 K RON | 730,6 K RON | 963,7 K RON |
| Rezultat net | 11,2 K RON | 552 RON | 31,0 K RON | 361 RON | 35,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,20 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,48 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,40 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,50 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,86 |
| Durata încasare (zile) | 62 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 2,8 K RON | 14,3 K RON | 19,8% |
| 2022 | 21,4 K RON | 33,4 K RON | 64,1% |
| 2023 | 128,5 K RON | 171,4 K RON | 74,9% |
| 2024 | 103,4 K RON | 146,8 K RON | 70,5% |
| 2025 | 158,3 K RON | 237,6 K RON | 66,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 25,4 K RON | 88,4 K RON | 260,5 K RON | 731,0 K RON | 1,01 M RON | ▲ 37,7% |
| Rezultat net | 11,2 K RON | 552 RON | 31,0 K RON | 361 RON | 35,9 K RON | ▲ 9.843,5% |
| Total active | 14,3 K RON | 33,4 K RON | 171,4 K RON | 146,8 K RON | 237,6 K RON | ▲ 61,9% |
| Capitaluri proprii | 11,4 K RON | 12,0 K RON | 43,0 K RON | 43,3 K RON | 79,2 K RON | ▲ 82,8% |
| Datorii totale | 2,8 K RON | 21,4 K RON | 128,5 K RON | 103,4 K RON | 158,3 K RON | ▲ 53,1% |
| Lichiditate curentă | 5,04 | 1,59 | 1,31 | 1,31 | 1,48 | ▲ 13,2% |
| Marjă netă (%) | 44,15 | 0,62 | 11,90 | 0,05 | 3,57 | ▲ 7.040,0% |
| Scor bonitate | 87 | 67 | 75 | 57 | 75 | ▲ 31,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,20 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.