Publicitate

2-10 PRODUCTION BY ŞUŞANU SRL

CUI: 30127295 J3/565/2012 SRL Argeş, Sat Brăileni, Comuna Bascov
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30127295
Cod înmatriculare J3/565/2012
EUID ROONRC.J3/565/2012
Data înmatriculării 2012-04-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani

Adresă

România, Argeş, Sat Brăileni, Comuna Bascov, MAGNOLIEI, 7A, 117046

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Brăileni, Comuna Bascov
Stradă: MAGNOLIEI
Număr: 7A
Cod poștal: 117046

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 274.032 RON 274.032 RON 109.812 RON 161.480 RON 164.220 RON 254.109 RON 11.731 RON 242.378 RON 178.814 RON 75.295 RON 0 RON 22.606 RON 0 RON 0 RON 2
2020 5.300 RON 5.300 RON 162.744 RON −157.497 RON −157.444 RON 42.297 RON 20.042 RON 22.255 RON −98.683 RON 140.980 RON 0 RON 11.306 RON 0 RON 0 RON 2
2021 3.000 RON 3.000 RON 90.791 RON −87.821 RON −87.791 RON 18.132 RON 14.218 RON 3.914 RON −206.504 RON 224.636 RON 0 RON 3.000 RON 0 RON 0 RON 1
2022 69.905 RON 69.905 RON 18.860 RON 48.948 RON 51.045 RON 38.580 RON 9.012 RON 29.568 RON −157.557 RON 196.137 RON 0 RON 24.447 RON 0 RON 0 RON 0
2023 299.598 RON 299.598 RON 293.256 RON 4.711 RON 6.342 RON 160.287 RON 9.012 RON 151.275 RON −201.629 RON 361.916 RON 0 RON 24.447 RON 0 RON 0 RON 0
2024 438.406 RON 438.406 RON 465.812 RON −27.406 RON −27.406 RON 59.302 RON 9.012 RON 50.290 RON −229.035 RON 288.337 RON 0 RON 24.447 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 2.000 RON −2.000 RON −2.000 RON 16.684 RON 9.012 RON 7.672 RON −231.035 RON 247.719 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ŞUŞEANU NICOLAE
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 36 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−231.035 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.03) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−2.000 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 1484.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−2,0 K RON
Total Active 2025
16,7 K RON
Scor Bonitate
22/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 22/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 274,0 K RON 5,3 K RON 3,0 K RON 69,9 K RON 299,6 K RON 438,4 K RON 0 RON
Venituri totale 274,0 K RON 5,3 K RON 3,0 K RON 69,9 K RON 299,6 K RON 438,4 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 109,8 K RON 162,7 K RON 90,8 K RON 18,9 K RON 293,3 K RON 465,8 K RON 2,0 K RON
Rezultat net 161,5 K RON −157,5 K RON −87,8 K RON 48,9 K RON 4,7 K RON −27,4 K RON −2,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 204,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−231.035 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,03 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,03 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,07 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate9,0 K RON (54%)
Active circulante7,7 K RON (46%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar7,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-12,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 75,3 K RON 254,1 K RON 29,6%
2020 141,0 K RON 42,3 K RON 333,3%
2021 224,6 K RON 18,1 K RON 1.238,9%
2022 196,1 K RON 38,6 K RON 508,4%
2023 361,9 K RON 160,3 K RON 225,8%
2024 288,3 K RON 59,3 K RON 486,2%
2025 247,7 K RON 16,7 K RON 1.484,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

22
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 274,0 K RON 5,3 K RON 3,0 K RON 69,9 K RON 299,6 K RON 438,4 K RON 0 RON
Rezultat net 161,5 K RON −157,5 K RON −87,8 K RON 48,9 K RON 4,7 K RON −27,4 K RON −2,0 K RON ▲ 92,7%
Total active 254,1 K RON 42,3 K RON 18,1 K RON 38,6 K RON 160,3 K RON 59,3 K RON 16,7 K RON ▼ 71,9%
Capitaluri proprii 178,8 K RON −98,7 K RON −206,5 K RON −157,6 K RON −201,6 K RON −229,0 K RON −231,0 K RON ▼ 0,9%
Datorii totale 75,3 K RON 141,0 K RON 224,6 K RON 196,1 K RON 361,9 K RON 288,3 K RON 247,7 K RON ▼ 14,1%
Lichiditate curentă 3,22 0,16 0,02 0,15 0,42 0,17 0,03 ▼ 82,2%
Marjă netă (%) 58,93 -2.971,64 -2.927,37 70,02 1,57 -6,25
Scor bonitate 87 12 19 55 40 19 22 ▲ 15,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 204,4 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 1484.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (22/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate