21.COM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Municipiul Sibiu, PARIS, 20, 550131
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 9.500 RON | 9.500 RON | 6.172 RON | 3.043 RON | 3.328 RON | 6.326 RON | 0 RON | 6.326 RON | 4.835 RON | 1.491 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 7.000 RON | 7.001 RON | 1.679 RON | 5.112 RON | 5.322 RON | 11.738 RON | 0 RON | 11.738 RON | 9.947 RON | 1.791 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 7.300 RON | 16.301 RON | 7.035 RON | 9.048 RON | 9.266 RON | 19.705 RON | 5.045 RON | 14.660 RON | 18.995 RON | 710 RON | 594 RON | 1.799 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 6.180 RON | 6.180 RON | 5.557 RON | 466 RON | 623 RON | 20.093 RON | 5.045 RON | 15.048 RON | 19.461 RON | 632 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 18.400 RON | 18.400 RON | 11.373 RON | 5.903 RON | 7.027 RON | 7.431 RON | 0 RON | 7.431 RON | 6.143 RON | 4.441 RON | 0 RON | 255 RON | 0 RON | 3.153 RON | 0 |
| 2024 | 61.891 RON | 61.891 RON | 60.038 RON | 1.234 RON | 1.853 RON | 10.035 RON | 0 RON | 10.035 RON | 1.474 RON | 10.751 RON | 0 RON | 122 RON | 0 RON | 2.190 RON | 1 |
| 2025 | 71.620 RON | 71.620 RON | 66.027 RON | 4.877 RON | 5.593 RON | 12.341 RON | 0 RON | 12.341 RON | 6.351 RON | 5.990 RON | 0 RON | −495 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 264 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,5 K RON | 7,0 K RON | 7,3 K RON | 6,2 K RON | 18,4 K RON | 61,9 K RON | 71,6 K RON |
| Venituri totale | 9,5 K RON | 7,0 K RON | 16,3 K RON | 6,2 K RON | 18,4 K RON | 61,9 K RON | 71,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,2 K RON | 1,7 K RON | 7,0 K RON | 5,6 K RON | 11,4 K RON | 60,0 K RON | 66,0 K RON |
| Rezultat net | 3,0 K RON | 5,1 K RON | 9,0 K RON | 466 RON | 5,9 K RON | 1,2 K RON | 4,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 69,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,06 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,06 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,14 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,06 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,5 K RON | 6,3 K RON | 23,6% |
| 2020 | 1,8 K RON | 11,7 K RON | 15,3% |
| 2021 | 710 RON | 19,7 K RON | 3,6% |
| 2022 | 632 RON | 20,1 K RON | 3,2% |
| 2023 | 4,4 K RON | 7,4 K RON | 59,8% |
| 2024 | 10,8 K RON | 10,0 K RON | 107,1% |
| 2025 | 6,0 K RON | 12,3 K RON | 48,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9,5 K RON | 7,0 K RON | 7,3 K RON | 6,2 K RON | 18,4 K RON | 61,9 K RON | 71,6 K RON | ▲ 15,7% |
| Rezultat net | 3,0 K RON | 5,1 K RON | 9,0 K RON | 466 RON | 5,9 K RON | 1,2 K RON | 4,9 K RON | ▲ 295,2% |
| Total active | 6,3 K RON | 11,7 K RON | 19,7 K RON | 20,1 K RON | 7,4 K RON | 10,0 K RON | 12,3 K RON | ▲ 23,0% |
| Capitaluri proprii | 4,8 K RON | 9,9 K RON | 19,0 K RON | 19,5 K RON | 6,1 K RON | 1,5 K RON | 6,4 K RON | ▲ 330,9% |
| Datorii totale | 1,5 K RON | 1,8 K RON | 710 RON | 632 RON | 4,4 K RON | 10,8 K RON | 6,0 K RON | ▼ 44,3% |
| Lichiditate curentă | 4,24 | 6,55 | 20,65 | 23,81 | 1,67 | 0,93 | 2,06 | ▲ 120,7% |
| Marjă netă (%) | 32,03 | 73,03 | 123,95 | 7,54 | 32,08 | 1,99 | 6,81 | ▲ 242,2% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 100 | 82 | 90 | 50 | 95 | ▲ 90,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.