RADUNIKAT SRL
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, FĂGĂRAŞULUI, 13, 557265
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 660.083 RON | 660.083 RON | 490.145 RON | 161.420 RON | 169.938 RON | 593.283 RON | 88.247 RON | 505.036 RON | 495.482 RON | 97.801 RON | 109.437 RON | 359.899 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 599.596 RON | 599.596 RON | 529.727 RON | 56.380 RON | 69.869 RON | 354.277 RON | 53.469 RON | 300.808 RON | 334.462 RON | 19.815 RON | 178.263 RON | 82.445 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 599.793 RON | 599.793 RON | 470.504 RON | 114.456 RON | 129.289 RON | 358.342 RON | 26.416 RON | 331.926 RON | 306.922 RON | 51.420 RON | 121.450 RON | 185.161 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (31)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4942 Servicii de mutare
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Top format din 776 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 660,1 K RON | 599,6 K RON | 599,8 K RON |
| Venituri totale | 660,1 K RON | 599,6 K RON | 599,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 490,1 K RON | 529,7 K RON | 470,5 K RON |
| Rezultat net | 161,4 K RON | 56,4 K RON | 114,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 559,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,46 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,09 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,49 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 6,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,94 |
| Durata stocaj (zile) | 74 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,24 |
| Durata încasare (zile) | 113 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 97,8 K RON | 593,3 K RON | 16,5% |
| 2024 | 19,8 K RON | 354,3 K RON | 5,6% |
| 2025 | 51,4 K RON | 358,3 K RON | 14,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 660,1 K RON | 599,6 K RON | 599,8 K RON | ▲ 0,0% |
| Rezultat net | 161,4 K RON | 56,4 K RON | 114,5 K RON | ▲ 103,0% |
| Total active | 593,3 K RON | 354,3 K RON | 358,3 K RON | ▲ 1,1% |
| Capitaluri proprii | 495,5 K RON | 334,5 K RON | 306,9 K RON | ▼ 8,2% |
| Datorii totale | 97,8 K RON | 19,8 K RON | 51,4 K RON | ▲ 159,5% |
| Lichiditate curentă | 5,16 | 15,18 | 6,46 | ▼ 57,5% |
| Marjă netă (%) | 24,45 | 9,40 | 19,08 | ▲ 103,0% |
| Scor bonitate | 87 | 82 | 87 | ▲ 6,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (114,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.46), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.