Publicitate

ANDRE MARIA PROD SRL

CUI: 37275817 J32/391/2017 SRL Sibiu, Sat Fofeldea, Comuna Nocrich
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37275817
Cod înmatriculare J32/391/2017
EUID ROONRC.J32/391/2017
Data înmatriculării 2017-03-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2022) 1 angajați

Adresă

România, Sibiu, Sat Fofeldea, Comuna Nocrich, 29, 557166

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Sat Fofeldea, Comuna Nocrich
Număr: 29
Cod poștal: 557166

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 157.725 RON 157.725 RON 260.510 RON −104.363 RON −102.785 RON 18.362 RON 0 RON 18.362 RON −215.246 RON 233.608 RON 17.930 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2020 111.111 RON 111.111 RON 299.830 RON −189.809 RON −188.719 RON 3.150 RON 0 RON 3.150 RON −300.692 RON 303.842 RON 2.618 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2021 78.176 RON 228.176 RON 144.173 RON 81.722 RON 84.003 RON 2.872 RON 0 RON 2.872 RON −218.971 RON 221.843 RON 2.493 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 98.298 RON 98.298 RON 161.987 RON −64.672 RON −63.689 RON 1.375 RON 0 RON 1.375 RON −283.643 RON 285.018 RON 1.208 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MUŞOAIE CRISTINA
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Raport Economico-Financiar

2019–2022

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2022
  • Capitaluri proprii negative (−283.643 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2022 (−64.672 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 20728.6% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2022
98,3 K RON
Rezultat Net 2022
−64,7 K RON
Total Active 2022
1,4 K RON
Scor Bonitate
19/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 19/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022
Cifra de afaceri 157,7 K RON 111,1 K RON 78,2 K RON 98,3 K RON
Venituri totale 157,7 K RON 111,1 K RON 228,2 K RON 98,3 K RON
Cheltuieli totale 260,5 K RON 299,8 K RON 144,2 K RON 162,0 K RON
Rezultat net −104,4 K RON −189,8 K RON 81,7 K RON −64,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 58,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2022 (−283.643 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2022

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,00 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,00 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,00 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2022)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante1,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,2 K RON
Numerar167 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2022)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 81,37
Durata stocaj (zile) 5
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-64,8%
Marjă netă
-65,8%
ROA
-4.703,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 233,6 K RON 18,4 K RON 1.272,2%
2020 303,8 K RON 3,2 K RON 9.645,8%
2021 221,8 K RON 2,9 K RON 7.724,3%
2022 285,0 K RON 1,4 K RON 20.728,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2022

19
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022 YoY
Cifra de afaceri 157,7 K RON 111,1 K RON 78,2 K RON 98,3 K RON ▲ 25,7%
Rezultat net −104,4 K RON −189,8 K RON 81,7 K RON −64,7 K RON ▼ 179,1%
Total active 18,4 K RON 3,2 K RON 2,9 K RON 1,4 K RON ▼ 52,1%
Capitaluri proprii −215,2 K RON −300,7 K RON −219,0 K RON −283,6 K RON ▼ 29,5%
Datorii totale 233,6 K RON 303,8 K RON 221,8 K RON 285,0 K RON ▲ 28,5%
Lichiditate curentă 0,08 0,01 0,01 0,00 ▼ 62,8%
Marjă netă (%) -66,17 -170,83 104,54 -65,79 ▼ 162,9%
Scor bonitate 19 12 50 19 ▼ 62,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2022, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 20728.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (19/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.

Publicitate