Publicitate

PROI NEW FOREST S.R.L.

CUI: 41698254 J3/2390/2019 SRL Argeş, Sat Arefu, Comuna Arefu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41698254
Cod înmatriculare J3/2390/2019
EUID ROONRC.J3/2390/2019
Data înmatriculării 2019-09-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Arefu, Comuna Arefu, 254A, 117040

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Arefu, Comuna Arefu
Număr: 254A
Cod poștal: 117040

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 5.400 RON 5.403 RON 44.026 RON −38.677 RON −38.623 RON 6.124 RON 5.000 RON 1.124 RON −46.512 RON 52.636 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 48.600 RON 48.601 RON 51.011 RON −2.896 RON −2.410 RON 1.646 RON 0 RON 1.646 RON −49.409 RON 51.055 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 13.040 RON 13.040 RON 8.268 RON 4.023 RON 4.772 RON 3.225 RON 0 RON 3.225 RON −45.385 RON 48.610 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POPESCU ROMICĂ
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 182 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−45.385 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.07) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 1507.3% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
13,0 K RON
Rezultat Net 2025
4,0 K RON
Total Active 2025
3,2 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 5,4 K RON 48,6 K RON 13,0 K RON
Venituri totale 5,4 K RON 48,6 K RON 13,0 K RON
Cheltuieli totale 44,0 K RON 51,0 K RON 8,3 K RON
Rezultat net −38,7 K RON −2,9 K RON 4,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 30,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−45.385 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,07 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,07 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,07 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante3,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar3,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
36,6%
Marjă netă
30,9%
ROA
124,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 52,6 K RON 6,1 K RON 859,5%
2024 51,1 K RON 1,6 K RON 3.101,8%
2025 48,6 K RON 3,2 K RON 1.507,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 5,4 K RON 48,6 K RON 13,0 K RON ▼ 73,2%
Rezultat net −38,7 K RON −2,9 K RON 4,0 K RON ▲ 238,9%
Total active 6,1 K RON 1,6 K RON 3,2 K RON ▲ 95,9%
Capitaluri proprii −46,5 K RON −49,4 K RON −45,4 K RON ▲ 8,1%
Datorii totale 52,6 K RON 51,1 K RON 48,6 K RON ▼ 4,8%
Lichiditate curentă 0,02 0,03 0,07 ▲ 105,9%
Marjă netă (%) -716,24 -5,96 30,85 ▲ 617,6%
Scor bonitate 19 32 50 ▲ 56,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 30,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 1507.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate