Publicitate

ADY & ALY TOP SPEDITION S.R.L.

CUI: 40171603 J3/2386/2018 SRL Argeş, Sat Livezeni, Comuna Stâlpeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40171603
Cod înmatriculare J3/2386/2018
EUID ROONRC.J3/2386/2018
Data înmatriculării 2018-11-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Livezeni, Comuna Stâlpeni, 366, Camera 1

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Livezeni, Comuna Stâlpeni
Număr: 366
Completare adresă: Camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 938.624 RON 938.636 RON 831.339 RON 97.908 RON 107.297 RON 705.413 RON 334.655 RON 370.758 RON 595.748 RON 109.665 RON 234 RON 8.179 RON 0 RON 0 RON 3
2024 965.894 RON 965.894 RON 871.012 RON 69.307 RON 94.882 RON 699.523 RON 305.711 RON 393.812 RON 525.635 RON 173.888 RON 0 RON 25.821 RON 0 RON 0 RON 2
2025 1.131.957 RON 1.133.743 RON 1.053.836 RON 65.536 RON 79.907 RON 638.290 RON 204.184 RON 434.106 RON 504.171 RON 134.119 RON 11.522 RON 59.521 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

CHIRA IONELA ALINA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,13 M RON
Rezultat Net 2025
65,5 K RON
Total Active 2025
638,3 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 938,6 K RON 965,9 K RON 1,13 M RON
Venituri totale 938,6 K RON 965,9 K RON 1,13 M RON
Cheltuieli totale 831,3 K RON 871,0 K RON 1,05 M RON
Rezultat net 97,9 K RON 69,3 K RON 65,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,21 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,24 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,15 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,71 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,76 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate204,2 K RON (32%)
Active circulante434,1 K RON (68%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri11,5 K RON
Creanțe59,5 K RON
Numerar363,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 98,24
Durata stocaj (zile) 4
Rotație creanțe (ori/an) 19,02
Durata încasare (zile) 19

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,1%
Marjă netă
5,8%
ROA
10,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 109,7 K RON 705,4 K RON 15,6%
2024 173,9 K RON 699,5 K RON 24,9%
2025 134,1 K RON 638,3 K RON 21,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 938,6 K RON 965,9 K RON 1,13 M RON ▲ 17,2%
Rezultat net 97,9 K RON 69,3 K RON 65,5 K RON ▼ 5,4%
Total active 705,4 K RON 699,5 K RON 638,3 K RON ▼ 8,8%
Capitaluri proprii 595,7 K RON 525,6 K RON 504,2 K RON ▼ 4,1%
Datorii totale 109,7 K RON 173,9 K RON 134,1 K RON ▼ 22,9%
Lichiditate curentă 3,38 2,26 3,24 ▲ 42,9%
Marjă netă (%) 10,43 7,18 5,79 ▼ 19,4%
Scor bonitate 87 75 90 ▲ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (65,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.24), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,21 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate