STEFAN TRANSPORT LOGISTIC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, CARPENULUI, 8, E7, A, 5, 32, 110032, Camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 912 RON | −912 RON | −912 RON | 4.288 RON | 0 RON | 4.288 RON | −712 RON | 5.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 591.691 RON | 594.750 RON | 569.222 RON | 20.355 RON | 25.528 RON | 383.959 RON | 228.155 RON | 155.804 RON | 19.643 RON | 364.316 RON | 0 RON | 24.259 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 863.176 RON | 869.103 RON | 731.081 RON | 130.666 RON | 138.022 RON | 442.352 RON | 271.426 RON | 170.926 RON | 150.309 RON | 292.043 RON | 252 RON | 86.896 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 942.219 RON | 945.020 RON | 897.158 RON | 28.531 RON | 47.862 RON | 457.788 RON | 321.625 RON | 136.163 RON | 78.840 RON | 378.948 RON | 252 RON | 107.663 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 951.003 RON | 952.109 RON | 855.387 RON | 75.676 RON | 96.722 RON | 417.492 RON | 242.936 RON | 174.556 RON | 154.515 RON | 262.977 RON | 2.087 RON | 90.764 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.66) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 591,7 K RON | 863,2 K RON | 942,2 K RON | 951,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 594,8 K RON | 869,1 K RON | 945,0 K RON | 952,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 912 RON | 569,2 K RON | 731,1 K RON | 897,2 K RON | 855,4 K RON |
| Rezultat net | −912 RON | 20,4 K RON | 130,7 K RON | 28,5 K RON | 75,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,35 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,66 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,66 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,31 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 455,68 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,48 |
| Durata încasare (zile) | 35 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 5,0 K RON | 4,3 K RON | 116,6% |
| 2022 | 364,3 K RON | 384,0 K RON | 94,9% |
| 2023 | 292,0 K RON | 442,4 K RON | 66,0% |
| 2024 | 378,9 K RON | 457,8 K RON | 82,8% |
| 2025 | 263,0 K RON | 417,5 K RON | 63,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 591,7 K RON | 863,2 K RON | 942,2 K RON | 951,0 K RON | ▲ 0,9% |
| Rezultat net | −912 RON | 20,4 K RON | 130,7 K RON | 28,5 K RON | 75,7 K RON | ▲ 165,2% |
| Total active | 4,3 K RON | 384,0 K RON | 442,4 K RON | 457,8 K RON | 417,5 K RON | ▼ 8,8% |
| Capitaluri proprii | −712 RON | 19,6 K RON | 150,3 K RON | 78,8 K RON | 154,5 K RON | ▲ 96,0% |
| Datorii totale | 5,0 K RON | 364,3 K RON | 292,0 K RON | 378,9 K RON | 263,0 K RON | ▼ 30,6% |
| Lichiditate curentă | 0,86 | 0,43 | 0,59 | 0,36 | 0,66 | ▲ 84,7% |
| Marjă netă (%) | – | 3,44 | 15,14 | 3,03 | 7,96 | ▲ 162,7% |
| Scor bonitate | 27 | 38 | 78 | 45 | 68 | ▲ 51,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (75,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,35 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.