Publicitate

SOUTH MOTORS GROUP S.R.L.

CUI: 42968003 J3/1313/2020 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42968003
Cod înmatriculare J3/1313/2020
EUID ROONRC.J3/1313/2020
Data înmatriculării 2020-08-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, NICOLAE BĂLCESCU, 23A, 110329

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: NICOLAE BĂLCESCU
Număr: 23A
Cod poștal: 110329

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 47.923 RON 48.169 RON 53.623 RON −6.612 RON −5.454 RON 70.033 RON 0 RON 70.033 RON −6.412 RON 76.445 RON 41.107 RON 716 RON 0 RON 0 RON 0
2021 684.363 RON 684.381 RON 576.933 RON 90.140 RON 107.448 RON 173.738 RON 0 RON 173.738 RON 83.728 RON 90.010 RON 101.607 RON 363 RON 0 RON 0 RON 0
2022 605.195 RON 605.202 RON 585.170 RON 8.129 RON 20.032 RON 175.607 RON 0 RON 175.607 RON 91.857 RON 83.750 RON 122.539 RON 3.270 RON 0 RON 0 RON 0
2023 479.943 RON 480.026 RON 427.563 RON 46.205 RON 52.463 RON 237.422 RON 6.036 RON 231.386 RON 138.061 RON 99.361 RON 190.230 RON 953 RON 0 RON 0 RON 0
2024 298.351 RON 298.357 RON 297.572 RON 657 RON 785 RON 278.668 RON 19.636 RON 259.032 RON 138.718 RON 139.950 RON 176.019 RON 72.732 RON 0 RON 0 RON 0
2025 355.001 RON 355.117 RON 348.235 RON 5.781 RON 6.882 RON 283.972 RON 16.807 RON 267.165 RON 144.499 RON 139.473 RON 253.853 RON 8.565 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

MATEESCU GEORGE-MĂDĂLIN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului
ENE FLORIN-CĂTĂLIN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 283 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
355,0 K RON
Rezultat Net 2025
5,8 K RON
Total Active 2025
284,0 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 47,9 K RON 684,4 K RON 605,2 K RON 479,9 K RON 298,4 K RON 355,0 K RON
Venituri totale 48,2 K RON 684,4 K RON 605,2 K RON 480,0 K RON 298,4 K RON 355,1 K RON
Cheltuieli totale 53,6 K RON 576,9 K RON 585,2 K RON 427,6 K RON 297,6 K RON 348,2 K RON
Rezultat net −6,6 K RON 90,1 K RON 8,1 K RON 46,2 K RON 657 RON 5,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 437,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,92 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,10 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,04 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate16,8 K RON (5.9%)
Active circulante267,2 K RON (94.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri253,9 K RON
Creanțe8,6 K RON
Numerar4,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,40
Durata stocaj (zile) 261
Rotație creanțe (ori/an) 41,45
Durata încasare (zile) 9

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,9%
Marjă netă
1,6%
ROA
2,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 76,4 K RON 70,0 K RON 109,2%
2021 90,0 K RON 173,7 K RON 51,8%
2022 83,8 K RON 175,6 K RON 47,7%
2023 99,4 K RON 237,4 K RON 41,9%
2024 140,0 K RON 278,7 K RON 50,2%
2025 139,5 K RON 284,0 K RON 49,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 47,9 K RON 684,4 K RON 605,2 K RON 479,9 K RON 298,4 K RON 355,0 K RON ▲ 19,0%
Rezultat net −6,6 K RON 90,1 K RON 8,1 K RON 46,2 K RON 657 RON 5,8 K RON ▲ 779,9%
Total active 70,0 K RON 173,7 K RON 175,6 K RON 237,4 K RON 278,7 K RON 284,0 K RON ▲ 1,9%
Capitaluri proprii −6,4 K RON 83,7 K RON 91,9 K RON 138,1 K RON 138,7 K RON 144,5 K RON ▲ 4,2%
Datorii totale 76,4 K RON 90,0 K RON 83,8 K RON 99,4 K RON 140,0 K RON 139,5 K RON ▼ 0,3%
Lichiditate curentă 0,92 1,93 2,10 2,33 1,85 1,92 ▲ 3,5%
Marjă netă (%) -13,80 13,17 1,34 9,63 0,22 1,63 ▲ 640,9%
Scor bonitate 24 90 77 90 60 85 ▲ 41,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 437,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate