Publicitate

COMDIS ILEN TEHNOLOGY SRL

CUI: 33541576 J3/1128/2014 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33541576
Cod înmatriculare J3/1128/2014
EUID ROONRC.J3/1128/2014
Data înmatriculării 2014-09-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2024) 3 angajați

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, BIBESCU VODĂ, 2, P2, C, 1, 5

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: BIBESCU VODĂ
Număr: 2
Bloc: P2
Scară: C
Etaj: 1
Apartament: 5

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 395.169 RON 395.170 RON 303.864 RON 87.354 RON 91.306 RON 253.641 RON 7.981 RON 245.660 RON 187.755 RON 65.886 RON 19.877 RON 89.303 RON 0 RON 0 RON 4
2020 787.041 RON 787.041 RON 423.690 RON 355.560 RON 363.351 RON 622.418 RON −16.269 RON 638.687 RON 543.312 RON 79.106 RON 11.447 RON 39.759 RON 0 RON 0 RON 7
2021 487.921 RON 487.921 RON 636.956 RON −153.914 RON −149.035 RON 434.503 RON 57.675 RON 376.828 RON 389.402 RON 45.101 RON 15.008 RON 68.508 RON 0 RON 0 RON 4
2022 687.234 RON 687.234 RON 416.507 RON 263.856 RON 270.727 RON 722.742 RON 39.915 RON 682.827 RON 653.259 RON 69.483 RON 19.631 RON 151.641 RON 0 RON 0 RON 5
2023 835.807 RON 835.807 RON 599.741 RON 227.708 RON 236.066 RON 953.505 RON 22.155 RON 931.350 RON 881.166 RON 72.339 RON 16.990 RON 120.617 RON 0 RON 0 RON 4
2024 629.979 RON 629.979 RON 400.060 RON 192.504 RON 229.919 RON 1.254.592 RON 22.155 RON 1.232.437 RON 1.073.471 RON 181.121 RON 17.876 RON 47.247 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

ILIE GEORGE-DANIEL
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
630,0 K RON
Rezultat Net 2024
192,5 K RON
Total Active 2024
1,25 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 395,2 K RON 787,0 K RON 487,9 K RON 687,2 K RON 835,8 K RON 630,0 K RON
Venituri totale 395,2 K RON 787,0 K RON 487,9 K RON 687,2 K RON 835,8 K RON 630,0 K RON
Cheltuieli totale 303,9 K RON 423,7 K RON 637,0 K RON 416,5 K RON 599,7 K RON 400,1 K RON
Rezultat net 87,4 K RON 355,6 K RON −153,9 K RON 263,9 K RON 227,7 K RON 192,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 789,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,80 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 6,71 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 6,44 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,93 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate22,2 K RON (1.8%)
Active circulante1,23 M RON (98.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri17,9 K RON
Creanțe47,2 K RON
Numerar1,17 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 35,24
Durata stocaj (zile) 10
Rotație creanțe (ori/an) 13,33
Durata încasare (zile) 27

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
36,5%
Marjă netă
30,6%
ROA
15,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 65,9 K RON 253,6 K RON 26,0%
2020 79,1 K RON 622,4 K RON 12,7%
2021 45,1 K RON 434,5 K RON 10,4%
2022 69,5 K RON 722,7 K RON 9,6%
2023 72,3 K RON 953,5 K RON 7,6%
2024 181,1 K RON 1,25 M RON 14,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 395,2 K RON 787,0 K RON 487,9 K RON 687,2 K RON 835,8 K RON 630,0 K RON ▼ 24,6%
Rezultat net 87,4 K RON 355,6 K RON −153,9 K RON 263,9 K RON 227,7 K RON 192,5 K RON ▼ 15,5%
Total active 253,6 K RON 622,4 K RON 434,5 K RON 722,7 K RON 953,5 K RON 1,25 M RON ▲ 31,6%
Capitaluri proprii 187,8 K RON 543,3 K RON 389,4 K RON 653,3 K RON 881,2 K RON 1,07 M RON ▲ 21,8%
Datorii totale 65,9 K RON 79,1 K RON 45,1 K RON 69,5 K RON 72,3 K RON 181,1 K RON ▲ 150,4%
Lichiditate curentă 3,73 8,07 8,36 9,83 12,87 6,80 ▼ 47,1%
Marjă netă (%) 22,11 45,18 -31,54 38,39 27,24 30,56 ▲ 12,2%
Scor bonitate 87 100 64 100 95 80 ▼ 15,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (192,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (6.8), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 789,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.

Publicitate