Publicitate

T INSTAL PROJECT S.R.L.-D.

CUI: 42296190 J31/107/2020 SRL Sălaj, Municipiul Zalău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42296190
Cod înmatriculare J31/107/2020
EUID ROONRC.J31/107/2020
Data înmatriculării 2020-02-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Sălaj, Municipiul Zalău, G-RAL ION DRAGALINA, 14, D17, A, 3, 450135

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Municipiul Zalău
Stradă: G-RAL ION DRAGALINA
Număr: 14
Bloc: D17
Scară: A
Apartament: 3
Cod poștal: 450135

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 63.350 RON 63.350 RON 60.173 RON 1.437 RON 3.177 RON 3.195 RON 0 RON 3.195 RON 1.637 RON 1.558 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 197.498 RON 197.498 RON 184.488 RON 10.674 RON 13.010 RON 31.940 RON 0 RON 31.940 RON 12.311 RON 19.629 RON 0 RON 7.188 RON 0 RON 0 RON 2
2022 270.772 RON 270.778 RON 228.600 RON 39.876 RON 42.178 RON 66.567 RON 0 RON 66.567 RON 52.187 RON 14.380 RON 470 RON 6.473 RON 0 RON 0 RON 3
2023 298.905 RON 298.921 RON 317.396 RON −21.016 RON −18.475 RON 67.876 RON 11.128 RON 56.748 RON 31.171 RON 36.705 RON 0 RON 27.742 RON 0 RON 0 RON 4
2024 295.886 RON 295.886 RON 328.385 RON −35.458 RON −32.499 RON 52.928 RON 7.366 RON 45.562 RON −4.287 RON 57.215 RON 0 RON 21.682 RON 0 RON 0 RON 4
2025 290.211 RON 290.211 RON 329.653 RON −39.442 RON −39.442 RON 12.593 RON 4.349 RON 8.244 RON −43.729 RON 56.322 RON 0 RON 7.458 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

TERHEŞIU ANDREI-CĂTĂLIN
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 107 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−43.729 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.15) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−39.442 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 447.3% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
290,2 K RON
Rezultat Net 2025
−39,4 K RON
Total Active 2025
12,6 K RON
Scor Bonitate
12/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 12/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 63,4 K RON 197,5 K RON 270,8 K RON 298,9 K RON 295,9 K RON 290,2 K RON
Venituri totale 63,4 K RON 197,5 K RON 270,8 K RON 298,9 K RON 295,9 K RON 290,2 K RON
Cheltuieli totale 60,2 K RON 184,5 K RON 228,6 K RON 317,4 K RON 328,4 K RON 329,7 K RON
Rezultat net 1,4 K RON 10,7 K RON 39,9 K RON −21,0 K RON −35,5 K RON −39,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 381,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−43.729 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,15 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,15 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,22 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,3 K RON (34.5%)
Active circulante8,2 K RON (65.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe7,5 K RON
Numerar786 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 38,91
Durata încasare (zile) 9

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-13,6%
Marjă netă
-13,6%
ROA
-313,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 1,6 K RON 3,2 K RON 48,8%
2021 19,6 K RON 31,9 K RON 61,5%
2022 14,4 K RON 66,6 K RON 21,6%
2023 36,7 K RON 67,9 K RON 54,1%
2024 57,2 K RON 52,9 K RON 108,1%
2025 56,3 K RON 12,6 K RON 447,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

12
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 63,4 K RON 197,5 K RON 270,8 K RON 298,9 K RON 295,9 K RON 290,2 K RON ▼ 1,9%
Rezultat net 1,4 K RON 10,7 K RON 39,9 K RON −21,0 K RON −35,5 K RON −39,4 K RON ▼ 11,2%
Total active 3,2 K RON 31,9 K RON 66,6 K RON 67,9 K RON 52,9 K RON 12,6 K RON ▼ 76,2%
Capitaluri proprii 1,6 K RON 12,3 K RON 52,2 K RON 31,2 K RON −4,3 K RON −43,7 K RON ▼ 920,0%
Datorii totale 1,6 K RON 19,6 K RON 14,4 K RON 36,7 K RON 57,2 K RON 56,3 K RON ▼ 1,6%
Lichiditate curentă 2,05 1,63 4,63 1,55 0,80 0,15 ▼ 81,6%
Marjă netă (%) 2,27 5,40 14,73 -7,03 -11,98 -13,59 ▼ 13,4%
Scor bonitate 77 80 100 54 17 12 ▼ 29,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 381,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 447.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (12/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate