Publicitate

ACTUAL AGROMAN INVEST SRL

CUI: 32662006 J29/61/2014 SRL Prahova, Sat Tătărăi, Comuna Poienarii Burchii
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32662006
Cod înmatriculare J29/61/2014
EUID ROONRC.J29/61/2014
Data înmatriculării 2014-01-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani

Adresă

România, Prahova, Sat Tătărăi, Comuna Poienarii Burchii, TĂTĂRĂI, 268, 107438

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Sat Tătărăi, Comuna Poienarii Burchii
Stradă: TĂTĂRĂI
Număr: 268
Cod poștal: 107438

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.000.121 RON 1.000.552 RON 960.607 RON 29.940 RON 39.945 RON 623.939 RON 82.758 RON 541.181 RON 31.170 RON 592.769 RON 80.500 RON 205.600 RON 0 RON 0 RON 2
2020 1.281.584 RON 1.307.988 RON 1.269.830 RON 25.342 RON 38.158 RON 689.339 RON 53.200 RON 636.139 RON 56.512 RON 632.827 RON 241.443 RON 117.968 RON 0 RON 0 RON 4
2021 1.099.165 RON 1.114.832 RON 1.081.262 RON 22.797 RON 33.570 RON 570.470 RON 0 RON 570.470 RON 53.967 RON 516.503 RON 186.682 RON 100.446 RON 0 RON 0 RON 4
2022 1.262.598 RON 1.301.897 RON 1.024.178 RON 265.340 RON 277.719 RON 777.987 RON −20.989 RON 798.976 RON 265.540 RON 500.578 RON −15.471 RON 166.961 RON 12.202 RON 333 RON 1
2023 1.079.484 RON 1.225.271 RON 680.527 RON 535.017 RON 544.744 RON 1.728.342 RON 5.882 RON 1.722.460 RON 535.217 RON 1.197.230 RON 689.327 RON 913.918 RON 0 RON 4.105 RON 1
2024 393.868 RON 1.274.623 RON 1.169.226 RON 95.871 RON 105.397 RON 1.724.638 RON 60.763 RON 1.663.875 RON 96.111 RON 1.631.636 RON 947.682 RON 635.908 RON 0 RON 3.109 RON 1
2025 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MICU ŞTEFĂNEL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 188 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
0 RON
Total Active 2025
0 RON
Scor Bonitate
20/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 20/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,00 M RON 1,28 M RON 1,10 M RON 1,26 M RON 1,08 M RON 393,9 K RON 0 RON
Venituri totale 1,00 M RON 1,31 M RON 1,11 M RON 1,30 M RON 1,23 M RON 1,27 M RON 0 RON
Cheltuieli totale 960,6 K RON 1,27 M RON 1,08 M RON 1,02 M RON 680,5 K RON 1,17 M RON 0 RON
Rezultat net 29,9 K RON 25,3 K RON 22,8 K RON 265,3 K RON 535,0 K RON 95,9 K RON 0 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 188,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă ≥ 1
Lichiditate rapidă ≥ 0.8
Lichiditate imediată ≥ 0.2
Solvabilitate ≥ 1

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Figura 6b — Componente Active Circulante

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 592,8 K RON 623,9 K RON 95,0%
2020 632,8 K RON 689,3 K RON 91,8%
2021 516,5 K RON 570,5 K RON 90,5%
2022 500,6 K RON 778,0 K RON 64,3%
2023 1,20 M RON 1,73 M RON 69,3%
2024 1,63 M RON 1,72 M RON 94,6%
2025 0 RON 0 RON

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

20
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Date insuficiente 5/25
Capital — Date insuficiente 5/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,00 M RON 1,28 M RON 1,10 M RON 1,26 M RON 1,08 M RON 393,9 K RON 0 RON
Rezultat net 29,9 K RON 25,3 K RON 22,8 K RON 265,3 K RON 535,0 K RON 95,9 K RON 0 RON
Total active 623,9 K RON 689,3 K RON 570,5 K RON 778,0 K RON 1,73 M RON 1,72 M RON 0 RON
Capitaluri proprii 31,2 K RON 56,5 K RON 54,0 K RON 265,5 K RON 535,2 K RON 96,1 K RON 0 RON
Datorii totale 592,8 K RON 632,8 K RON 516,5 K RON 500,6 K RON 1,20 M RON 1,63 M RON 0 RON
Lichiditate curentă 0,91 1,01 1,10 1,60 1,44 1,02
Marjă netă (%) 2,99 1,98 2,07 21,02 49,56 24,34
Scor bonitate 43 58 50 90 72 53 20 ▼ 62,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 188,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Scor de bonitate scăzut (20/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate