Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GEOALEX CODRUȚ CONSTRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Sat Drajna de Jos, Comuna Drajna, RADU ŞERBAN VOEVOD, 114, 107193
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 50.000 RON | 50.000 RON | 48.603 RON | 897 RON | 1.397 RON | 7.426 RON | 0 RON | 7.426 RON | 1.097 RON | 6.329 RON | 0 RON | 7.426 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 100.740 RON | 100.740 RON | 98.924 RON | 809 RON | 1.816 RON | 7.809 RON | 0 RON | 7.809 RON | 1.906 RON | 5.903 RON | 0 RON | 7.809 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 240.000 RON | 240.000 RON | 230.312 RON | 7.288 RON | 9.688 RON | 16.026 RON | 0 RON | 16.026 RON | 9.194 RON | 6.832 RON | 0 RON | 14.466 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Raport Economico-Financiar
2019–20211. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,0 K RON | 100,7 K RON | 240,0 K RON |
| Venituri totale | 50,0 K RON | 100,7 K RON | 240,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 48,6 K RON | 98,9 K RON | 230,3 K RON |
| Rezultat net | 897 RON | 809 RON | 7,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2022 (regresie liniară): 320,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2021
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,35 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,35 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,35 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2021)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2021)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,59 |
| Durata încasare (zile) | 22 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 6,3 K RON | 7,4 K RON | 85,2% |
| 2020 | 5,9 K RON | 7,8 K RON | 75,6% |
| 2021 | 6,8 K RON | 16,0 K RON | 42,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2021
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 50,0 K RON | 100,7 K RON | 240,0 K RON | ▲ 138,2% |
| Rezultat net | 897 RON | 809 RON | 7,3 K RON | ▲ 800,9% |
| Total active | 7,4 K RON | 7,8 K RON | 16,0 K RON | ▲ 105,2% |
| Capitaluri proprii | 1,1 K RON | 1,9 K RON | 9,2 K RON | ▲ 382,4% |
| Datorii totale | 6,3 K RON | 5,9 K RON | 6,8 K RON | ▲ 15,7% |
| Lichiditate curentă | 1,17 | 1,32 | 2,35 | ▲ 77,3% |
| Marjă netă (%) | 1,79 | 0,80 | 3,04 | ▲ 280,0% |
| Scor bonitate | 57 | 65 | 90 | ▲ 38,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2021 (7,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.35), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2022 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 320,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2021.