Publicitate

SANOS CONSTRUCT SRL

CUI: 4388410 J29/1896/1993 SRL Prahova, Municipiul Ploieşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 4388410
Cod înmatriculare J29/1896/1993
EUID ROONRC.J29/1896/1993
Data înmatriculării 1993-07-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 33 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Prahova, Municipiul Ploieşti, Str. TRAIAN SAVULESCU, 15, 2000

Țară: România
Județ: Prahova
Localitate: Municipiul Ploieşti
Sector: 0
Stradă: Str. TRAIAN SAVULESCU
Număr: 15
Cod poștal: 2000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 11.571 RON 10.499 RON 1.072 RON −33.071 RON 44.642 RON 0 RON 619 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 11.571 RON 10.499 RON 1.072 RON −33.071 RON 44.642 RON 0 RON 619 RON 0 RON 0 RON 0
2021 108.000 RON 112.821 RON 101.916 RON 9.825 RON 10.905 RON 24.035 RON 10.499 RON 13.536 RON −23.246 RON 47.281 RON 0 RON 5.119 RON 0 RON 0 RON 4
2022 164.334 RON 186.513 RON 171.243 RON 13.626 RON 15.270 RON 23.922 RON 10.499 RON 13.423 RON −9.481 RON 33.403 RON 0 RON 6.437 RON 0 RON 0 RON 4
2023 230.629 RON 230.629 RON 223.679 RON 4.744 RON 6.950 RON 40.056 RON 10.499 RON 29.557 RON −4.737 RON 45.726 RON 0 RON 27.583 RON 0 RON 933 RON 4
2024 112.350 RON 112.350 RON 106.918 RON 4.308 RON 5.432 RON 19.000 RON 10.499 RON 8.501 RON −429 RON 19.562 RON 0 RON 621 RON 0 RON 133 RON 2
2025 178.706 RON 178.706 RON 174.944 RON 2.011 RON 3.762 RON 32.514 RON 10.499 RON 22.015 RON 1.582 RON 31.065 RON 0 RON 621 RON 0 RON 133 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

DRAGOMIR DANIELA
administrator
Pagina administratorului
DRAGOMIR MIHAI
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,678 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.71) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 95.5% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
178,7 K RON
Rezultat Net 2025
2,0 K RON
Total Active 2025
32,5 K RON
Scor Bonitate
51/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 51/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 108,0 K RON 164,3 K RON 230,6 K RON 112,4 K RON 178,7 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 112,8 K RON 186,5 K RON 230,6 K RON 112,4 K RON 178,7 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 0 RON 101,9 K RON 171,2 K RON 223,7 K RON 106,9 K RON 174,9 K RON
Rezultat net 0 RON 0 RON 9,8 K RON 13,6 K RON 4,7 K RON 4,3 K RON 2,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 239,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,71 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,71 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,69 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,05 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate10,5 K RON (32.3%)
Active circulante22,0 K RON (67.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe621 RON
Numerar21,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 287,77
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,1%
Marjă netă
1,1%
ROA
6,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 44,6 K RON 11,6 K RON 385,8%
2020 44,6 K RON 11,6 K RON 385,8%
2021 47,3 K RON 24,0 K RON 196,7%
2022 33,4 K RON 23,9 K RON 139,6%
2023 45,7 K RON 40,1 K RON 114,2%
2024 19,6 K RON 19,0 K RON 103,0%
2025 31,1 K RON 32,5 K RON 95,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

51
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 108,0 K RON 164,3 K RON 230,6 K RON 112,4 K RON 178,7 K RON ▲ 59,1%
Rezultat net 0 RON 0 RON 9,8 K RON 13,6 K RON 4,7 K RON 4,3 K RON 2,0 K RON ▼ 53,3%
Total active 11,6 K RON 11,6 K RON 24,0 K RON 23,9 K RON 40,1 K RON 19,0 K RON 32,5 K RON ▲ 71,1%
Capitaluri proprii −33,1 K RON −33,1 K RON −23,2 K RON −9,5 K RON −4,7 K RON −429 RON 1,6 K RON ▲ 468,8%
Datorii totale 44,6 K RON 44,6 K RON 47,3 K RON 33,4 K RON 45,7 K RON 19,6 K RON 31,1 K RON ▲ 58,8%
Lichiditate curentă 0,02 0,02 0,29 0,40 0,65 0,43 0,71 ▲ 63,1%
Marjă netă (%) 9,10 8,29 2,06 3,83 1,13 ▼ 70,5%
Scor bonitate 22 30 45 50 45 25 51 ▲ 104,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 51/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 239,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 95.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate