REBRAD MARKET S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Slănic, Oraş Slănic, LIBERTĂŢII, 56, 106200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 494.883 RON | 494.883 RON | 318.361 RON | 171.647 RON | 176.522 RON | 209.929 RON | 52.283 RON | 157.646 RON | 171.847 RON | 38.082 RON | 0 RON | 75.782 RON | 0 RON | 0 RON | 13 |
| 2022 | 885.593 RON | 885.593 RON | 562.840 RON | 314.960 RON | 322.753 RON | 538.150 RON | 810 RON | 537.340 RON | 455.229 RON | 82.921 RON | 0 RON | 225.447 RON | 0 RON | 0 RON | 13 |
| 2023 | 971.831 RON | 971.831 RON | 624.516 RON | 338.083 RON | 347.315 RON | 893.314 RON | 51.241 RON | 842.073 RON | 792.986 RON | 100.328 RON | 0 RON | 833.614 RON | 0 RON | 0 RON | 13 |
| 2024 | 915.158 RON | 915.158 RON | 650.226 RON | 238.294 RON | 264.932 RON | 1.194.842 RON | 53.973 RON | 1.140.869 RON | 993.780 RON | 201.062 RON | 1.023 RON | 1.071.581 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2021–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 494,9 K RON | 885,6 K RON | 971,8 K RON | 915,2 K RON |
| Venituri totale | 494,9 K RON | 885,6 K RON | 971,8 K RON | 915,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 318,4 K RON | 562,8 K RON | 624,5 K RON | 650,2 K RON |
| Rezultat net | 171,6 K RON | 315,0 K RON | 338,1 K RON | 238,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,15 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,67 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,67 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,34 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 5,94 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 894,58 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,85 |
| Durata încasare (zile) | 427 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 38,1 K RON | 209,9 K RON | 18,1% |
| 2022 | 82,9 K RON | 538,2 K RON | 15,4% |
| 2023 | 100,3 K RON | 893,3 K RON | 11,2% |
| 2024 | 201,1 K RON | 1,19 M RON | 16,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 494,9 K RON | 885,6 K RON | 971,8 K RON | 915,2 K RON | ▼ 5,8% |
| Rezultat net | 171,6 K RON | 315,0 K RON | 338,1 K RON | 238,3 K RON | ▼ 29,5% |
| Total active | 209,9 K RON | 538,2 K RON | 893,3 K RON | 1,19 M RON | ▲ 33,8% |
| Capitaluri proprii | 171,8 K RON | 455,2 K RON | 793,0 K RON | 993,8 K RON | ▲ 25,3% |
| Datorii totale | 38,1 K RON | 82,9 K RON | 100,3 K RON | 201,1 K RON | ▲ 100,4% |
| Lichiditate curentă | 4,14 | 6,48 | 8,39 | 5,67 | ▼ 32,4% |
| Marjă netă (%) | 34,68 | 35,56 | 34,79 | 26,04 | ▼ 25,2% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (238,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.67), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,15 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2024.