Publicitate

TRANSALDEA PAUL SRL

CUI: 13915536 J26/395/2001 SRL Mureş, Sat Corunca, Comuna Corunca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13915536
Cod înmatriculare J26/395/2001
EUID ROONRC.J26/395/2001
Data înmatriculării 2001-05-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 25 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Mureş, Sat Corunca, Comuna Corunca, CORUNCA, 397K1, 547367

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Sat Corunca, Comuna Corunca
Stradă: CORUNCA
Număr: 397K1
Cod poștal: 547367

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 298.730 RON 345.980 RON 258.559 RON 84.426 RON 87.421 RON 205.224 RON 19.722 RON 185.502 RON 84.786 RON 120.438 RON 0 RON 146.101 RON 0 RON 0 RON 3
2024 288.852 RON 288.852 RON 254.011 RON 31.361 RON 34.841 RON 93.936 RON 11.322 RON 82.614 RON 31.721 RON 62.215 RON 0 RON 66.608 RON 0 RON 0 RON 2
2025 314.898 RON 359.191 RON 348.314 RON 5.268 RON 10.877 RON 74.899 RON 1.958 RON 72.941 RON 5.628 RON 69.271 RON 1.192 RON 65.884 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

ALDEA PAUL-DAN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 451 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 92.5% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
314,9 K RON
Rezultat Net 2025
5,3 K RON
Total Active 2025
74,9 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 298,7 K RON 288,9 K RON 314,9 K RON
Venituri totale 346,0 K RON 288,9 K RON 359,2 K RON
Cheltuieli totale 258,6 K RON 254,0 K RON 348,3 K RON
Rezultat net 84,4 K RON 31,4 K RON 5,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 317,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,05 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,04 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,08 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,0 K RON (2.6%)
Active circulante72,9 K RON (97.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,2 K RON
Creanțe65,9 K RON
Numerar5,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 264,18
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 4,78
Durata încasare (zile) 76

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,5%
Marjă netă
1,7%
ROA
7,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 120,4 K RON 205,2 K RON 58,7%
2024 62,2 K RON 93,9 K RON 66,2%
2025 69,3 K RON 74,9 K RON 92,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 298,7 K RON 288,9 K RON 314,9 K RON ▲ 9,0%
Rezultat net 84,4 K RON 31,4 K RON 5,3 K RON ▼ 83,2%
Total active 205,2 K RON 93,9 K RON 74,9 K RON ▼ 20,3%
Capitaluri proprii 84,8 K RON 31,7 K RON 5,6 K RON ▼ 82,3%
Datorii totale 120,4 K RON 62,2 K RON 69,3 K RON ▲ 11,3%
Lichiditate curentă 1,54 1,33 1,05 ▼ 20,7%
Marjă netă (%) 28,26 10,86 1,67 ▼ 84,6%
Scor bonitate 77 65 50 ▼ 23,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 317,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Grad de îndatorare de 92.5% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate