Publicitate

VASEACONSTRUCT COM SRL

CUI: 18608621 J24/663/2006 SRL Maramureş, Sat Pribileşti, Comuna Satulung
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 18608621
Cod înmatriculare J24/663/2006
EUID ROONRC.J24/663/2006
Data înmatriculării 2006-04-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 20 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Maramureş, Sat Pribileşti, Comuna Satulung, 82B

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Sat Pribileşti, Comuna Satulung
Sector: 0
Număr: 82B

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 87.500 RON 87.500 RON 38.000 RON 48.625 RON 49.500 RON 62.620 RON 0 RON 62.620 RON −132.886 RON 195.506 RON 62.150 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 11.600 RON 11.600 RON 56.575 RON −45.091 RON −44.975 RON 53.193 RON 0 RON 53.193 RON −189.577 RON 242.770 RON 50.550 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 26.000 RON 278.144 RON 53.693 RON 221.670 RON 224.451 RON 35.431 RON 0 RON 35.431 RON 6.093 RON 29.338 RON 24.550 RON 2.405 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

STEJERAN IOAN GRIGORE
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 426 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 82.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
26,0 K RON
Rezultat Net 2025
221,7 K RON
Total Active 2025
35,4 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 87,5 K RON 11,6 K RON 26,0 K RON
Venituri totale 87,5 K RON 11,6 K RON 278,1 K RON
Cheltuieli totale 38,0 K RON 56,6 K RON 53,7 K RON
Rezultat net 48,6 K RON −45,1 K RON 221,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −19,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,21 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,37 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,29 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,21 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante35,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri24,6 K RON
Creanțe2,4 K RON
Numerar8,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,06
Durata stocaj (zile) 345
Rotație creanțe (ori/an) 10,81
Durata încasare (zile) 34

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
863,3%
Marjă netă
852,6%
ROA
625,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 195,5 K RON 62,6 K RON 312,2%
2024 242,8 K RON 53,2 K RON 456,4%
2025 29,3 K RON 35,4 K RON 82,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 87,5 K RON 11,6 K RON 26,0 K RON ▲ 124,1%
Rezultat net 48,6 K RON −45,1 K RON 221,7 K RON ▲ 591,6%
Total active 62,6 K RON 53,2 K RON 35,4 K RON ▼ 33,4%
Capitaluri proprii −132,9 K RON −189,6 K RON 6,1 K RON ▲ 103,2%
Datorii totale 195,5 K RON 242,8 K RON 29,3 K RON ▼ 87,9%
Lichiditate curentă 0,32 0,22 1,21 ▲ 451,2%
Marjă netă (%) 55,57 -388,72 852,58 ▲ 319,3%
Scor bonitate 42 12 80 ▲ 566,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (221,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Grad de îndatorare de 82.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate