Publicitate

TERMOMIANT S.R.L.

CUI: 42018712 J24/2074/2019 SRL Maramureş, Oraş Tăuţii-Măgherăus
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42018712
Cod înmatriculare J24/2074/2019
EUID ROONRC.J24/2074/2019
Data înmatriculării 2019-12-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Maramureş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, 24, 167A, 437345

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Oraş Tăuţii-Măgherăus
Stradă: 24
Număr: 167A
Cod poștal: 437345

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 13.029 RON 13.029 RON 21.214 RON −8.185 RON −8.185 RON 22.196 RON 0 RON 22.196 RON 21.450 RON 746 RON 1.676 RON 8.631 RON 0 RON 0 RON 0
2024 3.361 RON 3.361 RON 16.626 RON −13.265 RON −13.265 RON 10.266 RON 0 RON 10.266 RON 8.185 RON 2.081 RON 0 RON 4.529 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 6.100 RON 12.318 RON −6.218 RON −6.218 RON 6.397 RON 0 RON 6.397 RON 1.967 RON 4.430 RON 0 RON 6.028 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

HIDEGCUTI MIHAI-VASILE
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului
RAKOCZI ANTON
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 144 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−6.218 RON)
Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
−6,2 K RON
Total Active 2025
6,4 K RON
Scor Bonitate
52/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 52/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 13,0 K RON 3,4 K RON 0 RON
Venituri totale 13,0 K RON 3,4 K RON 6,1 K RON
Cheltuieli totale 21,2 K RON 16,6 K RON 12,3 K RON
Rezultat net −8,2 K RON −13,3 K RON −6,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −7,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,44 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,44 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,44 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante6,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe6,0 K RON
Numerar369 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
-97,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 746 RON 22,2 K RON 3,4%
2024 2,1 K RON 10,3 K RON 20,3%
2025 4,4 K RON 6,4 K RON 69,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

52
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 13,0 K RON 3,4 K RON 0 RON
Rezultat net −8,2 K RON −13,3 K RON −6,2 K RON ▲ 53,1%
Total active 22,2 K RON 10,3 K RON 6,4 K RON ▼ 37,7%
Capitaluri proprii 21,5 K RON 8,2 K RON 2,0 K RON ▼ 76,0%
Datorii totale 746 RON 2,1 K RON 4,4 K RON ▲ 112,9%
Lichiditate curentă 29,75 4,93 1,44 ▼ 70,7%
Marjă netă (%) -62,82 -394,67
Scor bonitate 64 57 52 ▼ 8,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate