Publicitate

TDL NORD VEST TRANSPORT S.R.L.

CUI: 43487172 J24/1616/2020 SRL Maramureş, Municipiul Baia Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43487172
Cod înmatriculare J24/1616/2020
EUID ROONRC.J24/1616/2020
Data înmatriculării 2020-12-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Maramureş, Municipiul Baia Mare, MĂRĂŞEŞTI, 9, 4, 27, 430382

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Municipiul Baia Mare
Stradă: MĂRĂŞEŞTI
Număr: 9
Etaj: 4
Apartament: 27
Cod poștal: 430382

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 402.352 RON 444.108 RON 438.802 RON 865 RON 5.306 RON 272.083 RON 93.667 RON 178.416 RON 134.882 RON 137.201 RON 63.510 RON 74.099 RON 0 RON 0 RON 2
2024 278.253 RON 295.890 RON 291.894 RON 1.037 RON 3.996 RON 242.739 RON 79.175 RON 163.564 RON 135.919 RON 106.820 RON 63.510 RON 74.414 RON 0 RON 0 RON 2
2025 80.953 RON 149.432 RON 238.033 RON −89.411 RON −88.601 RON 64.255 RON 0 RON 64.255 RON 46.508 RON 17.747 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

TACACI PAUL-DANIEL
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,291 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−89.411 RON)
Cifra de Afaceri 2025
81,0 K RON
Rezultat Net 2025
−89,4 K RON
Total Active 2025
64,3 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 402,4 K RON 278,3 K RON 81,0 K RON
Venituri totale 444,1 K RON 295,9 K RON 149,4 K RON
Cheltuieli totale 438,8 K RON 291,9 K RON 238,0 K RON
Rezultat net 865 RON 1,0 K RON −89,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −67,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,62 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,62 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,62 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,62 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante64,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar64,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-109,5%
Marjă netă
-110,5%
ROA
-139,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 137,2 K RON 272,1 K RON 50,4%
2024 106,8 K RON 242,7 K RON 44,0%
2025 17,7 K RON 64,3 K RON 27,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 402,4 K RON 278,3 K RON 81,0 K RON ▼ 70,9%
Rezultat net 865 RON 1,0 K RON −89,4 K RON ▼ 8.722,1%
Total active 272,1 K RON 242,7 K RON 64,3 K RON ▼ 73,5%
Capitaluri proprii 134,9 K RON 135,9 K RON 46,5 K RON ▼ 65,8%
Datorii totale 137,2 K RON 106,8 K RON 17,7 K RON ▼ 83,4%
Lichiditate curentă 1,30 1,53 3,62 ▲ 136,5%
Marjă netă (%) 0,21 0,37 -110,45 ▼ 29.951,4%
Scor bonitate 62 80 64 ▼ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (3.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate