Publicitate

A & L MEDAMAR SRL

CUI: 11696812 J24/134/1999 SRL Maramureş, Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 11696812
Cod înmatriculare J24/134/1999
EUID ROONRC.J24/134/1999
Data înmatriculării 1999-03-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 27 ani

Adresă

România, Maramureş, Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, MICRORAION VEST, 10, 435100

Țară: România
Județ: Maramureş
Localitate: Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie
Stradă: MICRORAION VEST
Număr: 10
Cod poștal: 435100

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 110.581 RON 110.581 RON 143.331 RON −33.856 RON −32.750 RON 323.901 RON 306.639 RON 17.262 RON 96.696 RON 227.205 RON 6.815 RON 9.657 RON 0 RON 0 RON 2
2020 59.945 RON 59.945 RON 49.491 RON 8.656 RON 10.454 RON 317.644 RON 298.835 RON 18.809 RON 105.351 RON 212.293 RON 5.799 RON 7.838 RON 0 RON 0 RON 1
2021 82.874 RON 82.874 RON 59.482 RON 20.906 RON 23.392 RON 311.993 RON 290.899 RON 21.094 RON 126.257 RON 185.736 RON 5.111 RON 7.946 RON 0 RON 0 RON 1
2022 68.572 RON 68.572 RON 80.446 RON −13.931 RON −11.874 RON 302.565 RON 282.963 RON 19.602 RON 112.327 RON 190.238 RON 2.457 RON 8.088 RON 0 RON 0 RON 1
2023 70.774 RON 70.774 RON 68.485 RON 1.923 RON 2.289 RON 295.732 RON 275.027 RON 20.705 RON 114.250 RON 181.482 RON 2.333 RON 8.096 RON 0 RON 0 RON 1
2024 72.973 RON 72.973 RON 68.843 RON 3.469 RON 4.130 RON 284.225 RON 269.075 RON 15.150 RON 117.719 RON 166.506 RON 40 RON 7.088 RON 0 RON 0 RON 1
2025 35.294 RON 35.294 RON 30.817 RON 3.761 RON 4.477 RON 276.503 RON 261.139 RON 15.364 RON 121.480 RON 155.023 RON 25 RON 7.089 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

MEDAN LIVIU OVIDIU
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului
MEDAN ADRIAN IONEL
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 300 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.1) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
35,3 K RON
Rezultat Net 2025
3,8 K RON
Total Active 2025
276,5 K RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 110,6 K RON 59,9 K RON 82,9 K RON 68,6 K RON 70,8 K RON 73,0 K RON 35,3 K RON
Venituri totale 110,6 K RON 59,9 K RON 82,9 K RON 68,6 K RON 70,8 K RON 73,0 K RON 35,3 K RON
Cheltuieli totale 143,3 K RON 49,5 K RON 59,5 K RON 80,4 K RON 68,5 K RON 68,8 K RON 30,8 K RON
Rezultat net −33,9 K RON 8,7 K RON 20,9 K RON −13,9 K RON 1,9 K RON 3,5 K RON 3,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 41,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,10 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,10 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,05 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,78 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate261,1 K RON (94.4%)
Active circulante15,4 K RON (5.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri25 RON
Creanțe7,1 K RON
Numerar8,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1.411,76
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 4,98
Durata încasare (zile) 73

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
12,7%
Marjă netă
10,7%
ROA
1,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 227,2 K RON 323,9 K RON 70,2%
2020 212,3 K RON 317,6 K RON 66,8%
2021 185,7 K RON 312,0 K RON 59,5%
2022 190,2 K RON 302,6 K RON 62,9%
2023 181,5 K RON 295,7 K RON 61,4%
2024 166,5 K RON 284,2 K RON 58,6%
2025 155,0 K RON 276,5 K RON 56,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 110,6 K RON 59,9 K RON 82,9 K RON 68,6 K RON 70,8 K RON 73,0 K RON 35,3 K RON ▼ 51,6%
Rezultat net −33,9 K RON 8,7 K RON 20,9 K RON −13,9 K RON 1,9 K RON 3,5 K RON 3,8 K RON ▲ 8,4%
Total active 323,9 K RON 317,6 K RON 312,0 K RON 302,6 K RON 295,7 K RON 284,2 K RON 276,5 K RON ▼ 2,7%
Capitaluri proprii 96,7 K RON 105,4 K RON 126,3 K RON 112,3 K RON 114,3 K RON 117,7 K RON 121,5 K RON ▲ 3,2%
Datorii totale 227,2 K RON 212,3 K RON 185,7 K RON 190,2 K RON 181,5 K RON 166,5 K RON 155,0 K RON ▼ 6,9%
Lichiditate curentă 0,08 0,09 0,11 0,10 0,11 0,09 0,10 ▲ 8,9%
Marjă netă (%) -30,62 14,44 25,23 -20,32 2,72 4,75 10,66 ▲ 124,4%
Scor bonitate 32 68 73 30 63 58 68 ▲ 17,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 41,3 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate