UROIMAGE MED SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Pantelimon, Sticletelui, 43, 77145
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 142.372 RON | 142.377 RON | 133.598 RON | 4.508 RON | 8.779 RON | 210.926 RON | 84.795 RON | 126.131 RON | 9.633 RON | 201.293 RON | 0 RON | 32.428 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 244.689 RON | 244.715 RON | 159.758 RON | 77.895 RON | 84.957 RON | 334.295 RON | 221.201 RON | 113.094 RON | 87.528 RON | 246.767 RON | 8.000 RON | 43.970 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 243.243 RON | 244.493 RON | 177.144 RON | 60.894 RON | 67.349 RON | 270.141 RON | 177.773 RON | 92.368 RON | 148.422 RON | 121.719 RON | 0 RON | 36.490 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 274.450 RON | 284.609 RON | 194.985 RON | 83.358 RON | 89.624 RON | 399.932 RON | 303.909 RON | 96.023 RON | 231.780 RON | 168.152 RON | 0 RON | 30.820 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 324.193 RON | 324.193 RON | 246.646 RON | 74.791 RON | 77.547 RON | 388.269 RON | 249.817 RON | 138.452 RON | 306.571 RON | 81.698 RON | 0 RON | 58.437 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 405.151 RON | 405.151 RON | 265.603 RON | 128.018 RON | 139.548 RON | 224.471 RON | 176.008 RON | 48.463 RON | 182.652 RON | 41.819 RON | 0 RON | 37.236 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 508.277 RON | 528.286 RON | 274.362 RON | 238.374 RON | 253.924 RON | 536.946 RON | 369.216 RON | 167.730 RON | 238.614 RON | 295.032 RON | 291 RON | 63.379 RON | 3.300 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8621 — Activități de asistență medicală generală
Top format din 112 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.57) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 142,4 K RON | 244,7 K RON | 243,2 K RON | 274,5 K RON | 324,2 K RON | 405,2 K RON | 508,3 K RON |
| Venituri totale | 142,4 K RON | 244,7 K RON | 244,5 K RON | 284,6 K RON | 324,2 K RON | 405,2 K RON | 528,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 133,6 K RON | 159,8 K RON | 177,1 K RON | 195,0 K RON | 246,6 K RON | 265,6 K RON | 274,4 K RON |
| Rezultat net | 4,5 K RON | 77,9 K RON | 60,9 K RON | 83,4 K RON | 74,8 K RON | 128,0 K RON | 238,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 520,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,57 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,57 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,82 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.746,66 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 8,02 |
| Durata încasare (zile) | 46 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 201,3 K RON | 210,9 K RON | 95,4% |
| 2020 | 246,8 K RON | 334,3 K RON | 73,8% |
| 2021 | 121,7 K RON | 270,1 K RON | 45,1% |
| 2022 | 168,2 K RON | 399,9 K RON | 42,1% |
| 2023 | 81,7 K RON | 388,3 K RON | 21,0% |
| 2024 | 41,8 K RON | 224,5 K RON | 18,6% |
| 2025 | 295,0 K RON | 536,9 K RON | 55,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 142,4 K RON | 244,7 K RON | 243,2 K RON | 274,5 K RON | 324,2 K RON | 405,2 K RON | 508,3 K RON | ▲ 25,5% |
| Rezultat net | 4,5 K RON | 77,9 K RON | 60,9 K RON | 83,4 K RON | 74,8 K RON | 128,0 K RON | 238,4 K RON | ▲ 86,2% |
| Total active | 210,9 K RON | 334,3 K RON | 270,1 K RON | 399,9 K RON | 388,3 K RON | 224,5 K RON | 536,9 K RON | ▲ 139,2% |
| Capitaluri proprii | 9,6 K RON | 87,5 K RON | 148,4 K RON | 231,8 K RON | 306,6 K RON | 182,7 K RON | 238,6 K RON | ▲ 30,6% |
| Datorii totale | 201,3 K RON | 246,8 K RON | 121,7 K RON | 168,2 K RON | 81,7 K RON | 41,8 K RON | 295,0 K RON | ▲ 605,5% |
| Lichiditate curentă | 0,63 | 0,46 | 0,76 | 0,57 | 1,69 | 1,16 | 0,57 | ▼ 50,9% |
| Marjă netă (%) | 3,17 | 31,83 | 25,03 | 30,37 | 23,07 | 31,60 | 46,90 | ▲ 48,4% |
| Scor bonitate | 43 | 63 | 70 | 78 | 90 | 85 | 73 | ▼ 14,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (238,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 520,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.