Publicitate

VALVES & VETS S.R.L.

CUI: 48996380 J23/7019/2023 SRL Ilfov, Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48996380
Cod înmatriculare J23/7019/2023
EUID ROONRC.J23/7019/2023
Data înmatriculării 2023-10-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani

Adresă

România, Ilfov, Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Arcaşilor, 4, 1, 2, 77065, Paladin Residence, Cam. 2

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca
Stradă: Arcaşilor
Număr: 4
Etaj: 1
Apartament: 2
Cod poștal: 77065
Completare adresă: Paladin Residence, Cam. 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 257 RON −257 RON −257 RON 0 RON 0 RON 0 RON −257 RON 257 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 117.415 RON 117.415 RON 114.043 RON 2.884 RON 3.372 RON 17.978 RON 0 RON 17.978 RON 2.627 RON 15.351 RON 0 RON 13.905 RON 0 RON 0 RON 0
2025 161.071 RON 161.256 RON 49.723 RON 94.045 RON 111.533 RON 111.996 RON 0 RON 111.996 RON 96.672 RON 15.324 RON 0 RON 685 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

RUSESCU ANA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului
TUTUNEANU ANDREI-VLAD
administrator
Tulcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 184 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
161,1 K RON
Rezultat Net 2025
94,0 K RON
Total Active 2025
112,0 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 117,4 K RON 161,1 K RON
Venituri totale 0 RON 117,4 K RON 161,3 K RON
Cheltuieli totale 257 RON 114,0 K RON 49,7 K RON
Rezultat net −257 RON 2,9 K RON 94,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 253,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 7,31 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 7,31 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 7,26 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 7,31 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante112,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe685 RON
Numerar111,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 235,14
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
69,2%
Marjă netă
58,4%
ROA
84,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 257 RON 0 RON
2024 15,4 K RON 18,0 K RON 85,4%
2025 15,3 K RON 112,0 K RON 13,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 117,4 K RON 161,1 K RON ▲ 37,2%
Rezultat net −257 RON 2,9 K RON 94,0 K RON ▲ 3.160,9%
Total active 0 RON 18,0 K RON 112,0 K RON ▲ 523,0%
Capitaluri proprii −257 RON 2,6 K RON 96,7 K RON ▲ 3.579,9%
Datorii totale 257 RON 15,4 K RON 15,3 K RON ▼ 0,2%
Lichiditate curentă 0,00 1,17 7,31 ▲ 524,1%
Marjă netă (%) 2,46 58,39 ▲ 2.273,6%
Scor bonitate 25 65 100 ▲ 53,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (94,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (7.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 253,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate