ACG CAPITAL UNIVERS SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Chitila, STEJARULUI, 6, 77045, CAMERA 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 5.000 RON | 28.953 RON | 10.105 RON | 17.988 RON | 18.848 RON | 1.251.680 RON | 957.434 RON | 294.246 RON | 1.244.415 RON | 7.265 RON | 248.515 RON | 10.500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 1.200 RON | 289.661 RON | 278.129 RON | 10.558 RON | 11.532 RON | 1.262.826 RON | 488 RON | 1.262.338 RON | 1.254.972 RON | 7.854 RON | 0 RON | 18.690 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 30.892 RON | 28.408 RON | 2.184 RON | 2.484 RON | 1.264.319 RON | 488 RON | 1.263.831 RON | 1.257.157 RON | 7.162 RON | 0 RON | 16.700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 2.399 RON | 2.090 RON | 236 RON | 309 RON | 1.258.434 RON | 488 RON | 1.257.946 RON | 1.258.367 RON | 67 RON | 0 RON | 18.700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 7.111 RON | 4.803 RON | 2.308 RON | 2.308 RON | 1.261.827 RON | 488 RON | 1.261.339 RON | 1.260.675 RON | 1.152 RON | 0 RON | 18.707 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 43.204 RON | 6.099 RON | 37.105 RON | 37.105 RON | 1.310.545 RON | 488 RON | 1.310.057 RON | 1.064.918 RON | 245.627 RON | 0 RON | 18.745 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Top format din 703 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,0 K RON | 1,2 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 29,0 K RON | 289,7 K RON | 30,9 K RON | 2,4 K RON | 7,1 K RON | 0 RON | 43,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,1 K RON | 278,1 K RON | 28,4 K RON | 2,1 K RON | 4,8 K RON | 0 RON | 6,1 K RON |
| Rezultat net | 18,0 K RON | 10,6 K RON | 2,2 K RON | 236 RON | 2,3 K RON | 0 RON | 37,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −1,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,33 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,33 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,26 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,34 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,3 K RON | 1,25 M RON | 0,6% |
| 2020 | 7,9 K RON | 1,26 M RON | 0,6% |
| 2021 | 7,2 K RON | 1,26 M RON | 0,6% |
| 2022 | 67 RON | 1,26 M RON | 0,0% |
| 2023 | 1,2 K RON | 1,26 M RON | 0,1% |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | – |
| 2025 | 245,6 K RON | 1,31 M RON | 18,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,0 K RON | 1,2 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 18,0 K RON | 10,6 K RON | 2,2 K RON | 236 RON | 2,3 K RON | 0 RON | 37,1 K RON | – |
| Total active | 1,25 M RON | 1,26 M RON | 1,26 M RON | 1,26 M RON | 1,26 M RON | 0 RON | 1,31 M RON | – |
| Capitaluri proprii | 1,24 M RON | 1,25 M RON | 1,26 M RON | 1,26 M RON | 1,26 M RON | 0 RON | 1,06 M RON | – |
| Datorii totale | 7,3 K RON | 7,9 K RON | 7,2 K RON | 67 RON | 1,2 K RON | 0 RON | 245,6 K RON | – |
| Lichiditate curentă | 40,50 | 160,73 | 176,46 | 18.775,31 | 1.094,91 | – | 5,33 | – |
| Marjă netă (%) | 359,76 | 879,83 | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 67 | 67 | 67 | 20 | 67 | ▲ 235,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (37,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.33), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.