AWSM GROUP BUSINESS WEB S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Movilei, 2C, 707313
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 284.710 RON | 284.803 RON | 73.763 RON | 202.670 RON | 211.040 RON | 290.551 RON | 4.523 RON | 286.028 RON | 284.561 RON | 5.990 RON | 19.363 RON | 4.744 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 453.158 RON | 455.505 RON | 60.359 RON | 382.848 RON | 395.146 RON | 386.168 RON | 1.421 RON | 384.747 RON | 383.088 RON | 3.080 RON | 0 RON | 53.022 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 419.865 RON | 421.122 RON | 49.381 RON | 367.626 RON | 371.741 RON | 373.597 RON | 0 RON | 373.597 RON | 367.866 RON | 5.731 RON | 0 RON | 356.735 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 283.891 RON | 283.891 RON | 57.066 RON | 224.327 RON | 226.825 RON | 279.782 RON | 5.422 RON | 274.360 RON | 224.567 RON | 55.215 RON | 0 RON | 244.412 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 166.367 RON | 166.526 RON | 87.168 RON | 77.944 RON | 79.358 RON | 132.820 RON | 2.070 RON | 130.750 RON | 122.628 RON | 10.192 RON | 0 RON | 98.552 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 730 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 284,7 K RON | 453,2 K RON | 419,9 K RON | 283,9 K RON | 166,4 K RON |
| Venituri totale | 284,8 K RON | 455,5 K RON | 421,1 K RON | 283,9 K RON | 166,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 73,8 K RON | 60,4 K RON | 49,4 K RON | 57,1 K RON | 87,2 K RON |
| Rezultat net | 202,7 K RON | 382,8 K RON | 367,6 K RON | 224,3 K RON | 77,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 199,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,83 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 12,83 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,16 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 13,03 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,69 |
| Durata încasare (zile) | 216 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 6,0 K RON | 290,6 K RON | 2,1% |
| 2022 | 3,1 K RON | 386,2 K RON | 0,8% |
| 2023 | 5,7 K RON | 373,6 K RON | 1,5% |
| 2024 | 55,2 K RON | 279,8 K RON | 19,7% |
| 2025 | 10,2 K RON | 132,8 K RON | 7,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 284,7 K RON | 453,2 K RON | 419,9 K RON | 283,9 K RON | 166,4 K RON | ▼ 41,4% |
| Rezultat net | 202,7 K RON | 382,8 K RON | 367,6 K RON | 224,3 K RON | 77,9 K RON | ▼ 65,3% |
| Total active | 290,6 K RON | 386,2 K RON | 373,6 K RON | 279,8 K RON | 132,8 K RON | ▼ 52,5% |
| Capitaluri proprii | 284,6 K RON | 383,1 K RON | 367,9 K RON | 224,6 K RON | 122,6 K RON | ▼ 45,4% |
| Datorii totale | 6,0 K RON | 3,1 K RON | 5,7 K RON | 55,2 K RON | 10,2 K RON | ▼ 81,5% |
| Lichiditate curentă | 47,75 | 124,92 | 65,19 | 4,97 | 12,83 | ▲ 158,2% |
| Marjă netă (%) | 71,18 | 84,48 | 87,56 | 79,02 | 46,85 | ▼ 40,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 80 | 87 | ▲ 8,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (77,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.83), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 199,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.