Publicitate

LIV PROSPER SRL

CUI: 26719264 J22/468/2010 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 26719264
Cod înmatriculare J22/468/2010
EUID ROONRC.J22/468/2010
Data înmatriculării 2010-03-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 16 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Str. CIURCHI, 13, 700313

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Sector: 0
Stradă: Str. CIURCHI
Număr: 13
Cod poștal: 700313

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 206.574 RON 206.574 RON 330.694 RON −126.186 RON −124.120 RON 575.794 RON 0 RON 575.794 RON −460.351 RON 1.036.145 RON 564.428 RON 3.867 RON 0 RON 0 RON 3
2020 68.948 RON 86.777 RON 188.039 RON −101.951 RON −101.262 RON 576.477 RON 0 RON 576.477 RON −560.178 RON 1.136.655 RON 563.816 RON 10.192 RON 0 RON 0 RON 3
2021 97.877 RON 124.630 RON 148.227 RON −24.576 RON −23.597 RON 562.910 RON 0 RON 562.910 RON −573.087 RON 1.135.997 RON 550.144 RON 8.930 RON 0 RON 0 RON 2
2022 138.433 RON 857.367 RON 162.491 RON 686.492 RON 694.876 RON 541.749 RON 0 RON 541.749 RON 113.405 RON 428.344 RON 533.350 RON 6.190 RON 0 RON 0 RON 2
2023 217.855 RON 240.915 RON 235.305 RON 3.220 RON 5.610 RON 515.762 RON 0 RON 515.762 RON 102.994 RON 412.768 RON 486.294 RON 6.190 RON 0 RON 0 RON 2
2024 191.673 RON 281.673 RON 228.156 RON 50.700 RON 53.517 RON 476.892 RON 0 RON 476.892 RON 149.001 RON 327.891 RON 467.836 RON 43 RON 0 RON 0 RON 2
2025 184.418 RON 260.579 RON 253.946 RON 4.027 RON 6.633 RON 415.292 RON 0 RON 415.292 RON 153.028 RON 262.264 RON 414.989 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MUNTEANU LIVIU CRISTIAN
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 243 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
184,4 K RON
Rezultat Net 2025
4,0 K RON
Total Active 2025
415,3 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 206,6 K RON 68,9 K RON 97,9 K RON 138,4 K RON 217,9 K RON 191,7 K RON 184,4 K RON
Venituri totale 206,6 K RON 86,8 K RON 124,6 K RON 857,4 K RON 240,9 K RON 281,7 K RON 260,6 K RON
Cheltuieli totale 330,7 K RON 188,0 K RON 148,2 K RON 162,5 K RON 235,3 K RON 228,2 K RON 253,9 K RON
Rezultat net −126,2 K RON −102,0 K RON −24,6 K RON 686,5 K RON 3,2 K RON 50,7 K RON 4,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 200,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,58 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,00 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,58 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante415,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri415,0 K RON
Numerar303 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,44
Durata stocaj (zile) 821
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,6%
Marjă netă
2,2%
ROA
1,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,04 M RON 575,8 K RON 180,0%
2020 1,14 M RON 576,5 K RON 197,2%
2021 1,14 M RON 562,9 K RON 201,8%
2022 428,3 K RON 541,7 K RON 79,1%
2023 412,8 K RON 515,8 K RON 80,0%
2024 327,9 K RON 476,9 K RON 68,8%
2025 262,3 K RON 415,3 K RON 63,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 206,6 K RON 68,9 K RON 97,9 K RON 138,4 K RON 217,9 K RON 191,7 K RON 184,4 K RON ▼ 3,8%
Rezultat net −126,2 K RON −102,0 K RON −24,6 K RON 686,5 K RON 3,2 K RON 50,7 K RON 4,0 K RON ▼ 92,1%
Total active 575,8 K RON 576,5 K RON 562,9 K RON 541,7 K RON 515,8 K RON 476,9 K RON 415,3 K RON ▼ 12,9%
Capitaluri proprii −460,4 K RON −560,2 K RON −573,1 K RON 113,4 K RON 103,0 K RON 149,0 K RON 153,0 K RON ▲ 2,7%
Datorii totale 1,04 M RON 1,14 M RON 1,14 M RON 428,3 K RON 412,8 K RON 327,9 K RON 262,3 K RON ▼ 20,0%
Lichiditate curentă 0,56 0,51 0,50 1,26 1,25 1,45 1,58 ▲ 8,9%
Marjă netă (%) -61,09 -147,87 -25,11 495,90 1,48 26,45 2,18 ▼ 91,8%
Scor bonitate 24 24 27 80 57 80 67 ▼ 16,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 200,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate