Publicitate

DATE STEEL SRL

CUI: 34204480 J22/398/2015 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 34204480
Cod înmatriculare J22/398/2015
EUID ROONRC.J22/398/2015
Data înmatriculării 2015-03-09
Formă juridică SRL
Stare Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari
Ani de activitate 11 ani

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Bârnova, 19, PARTER, CAMERA 2

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: Bârnova
Număr: 19
Completare adresă: PARTER, CAMERA 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 68.796 RON 58.669 RON 62.607 RON −6.002 RON −3.938 RON 29.015 RON 0 RON 29.015 RON 12.743 RON 16.272 RON 3.075 RON 25.893 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 3.075 RON −3.075 RON −3.075 RON 25.940 RON 0 RON 25.940 RON 9.668 RON 16.272 RON 0 RON 25.893 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 47 RON −47 RON −47 RON 25.940 RON 0 RON 25.940 RON 9.622 RON 16.318 RON 0 RON 25.893 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 25.940 RON 0 RON 25.940 RON 9.622 RON 16.318 RON 0 RON 25.893 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 25.940 RON 0 RON 25.940 RON 9.622 RON 16.318 RON 0 RON 25.893 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 27.209 RON 0 RON 27.209 RON 9.622 RON 17.587 RON 0 RON 27.162 RON 0 RON 0 RON 0
2025 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 29.562 RON 0 RON 29.562 RON 9.622 RON 19.940 RON 0 RON 29.515 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

STAN MARICICA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (18)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 311 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
0 RON
Rezultat Net 2025
0 RON
Total Active 2025
29,6 K RON
Scor Bonitate
52/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 52/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 68,8 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 58,7 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Cheltuieli totale 62,6 K RON 3,1 K RON 47 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −6,0 K RON −3,1 K RON −47 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −19,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,48 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,48 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,48 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante29,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe29,5 K RON
Numerar47 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 16,3 K RON 29,0 K RON 56,1%
2020 16,3 K RON 25,9 K RON 62,7%
2021 16,3 K RON 25,9 K RON 62,9%
2022 16,3 K RON 25,9 K RON 62,9%
2023 16,3 K RON 25,9 K RON 62,9%
2024 17,6 K RON 27,2 K RON 64,6%
2025 19,9 K RON 29,6 K RON 67,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

52
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 68,8 K RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Rezultat net −6,0 K RON −3,1 K RON −47 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON
Total active 29,0 K RON 25,9 K RON 25,9 K RON 25,9 K RON 25,9 K RON 27,2 K RON 29,6 K RON ▲ 8,6%
Capitaluri proprii 12,7 K RON 9,7 K RON 9,6 K RON 9,6 K RON 9,6 K RON 9,6 K RON 9,6 K RON ▲ 0,0%
Datorii totale 16,3 K RON 16,3 K RON 16,3 K RON 16,3 K RON 16,3 K RON 17,6 K RON 19,9 K RON ▲ 13,4%
Lichiditate curentă 1,78 1,59 1,59 1,59 1,59 1,55 1,48 ▼ 4,2%
Marjă netă (%) -8,72
Scor bonitate 54 57 57 65 65 57 52 ▼ 8,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate