Publicitate

AMG SOLUTION VISION S.R.L.

CUI: 46968944 J22/3865/2022 SRL Iaşi, Municipiul Paşcani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46968944
Cod înmatriculare J22/3865/2022
EUID ROONRC.J22/3865/2022
Data înmatriculării 2022-10-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Paşcani, IZVOARELOR, 2, B1, B, 3, 33, 705200

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Paşcani
Stradă: IZVOARELOR
Număr: 2
Bloc: B1
Scară: B
Etaj: 3
Apartament: 33
Cod poștal: 705200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 33.216 RON 33.216 RON 19.020 RON 11.863 RON 14.196 RON 17.185 RON 0 RON 17.185 RON 2.799 RON 14.386 RON 0 RON 1.378 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 6.220 RON −6.220 RON −6.220 RON 11.708 RON 0 RON 11.708 RON −3.421 RON 15.129 RON 0 RON 1.378 RON 0 RON 0 RON 0
2025 10.162 RON 10.220 RON 856 RON 8.871 RON 9.364 RON 19.997 RON 0 RON 19.997 RON 5.450 RON 14.547 RON 0 RON 969 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

MURARU ELENA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 483 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
10,2 K RON
Rezultat Net 2025
8,9 K RON
Total Active 2025
20,0 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 33,2 K RON 0 RON 10,2 K RON
Venituri totale 33,2 K RON 0 RON 10,2 K RON
Cheltuieli totale 19,0 K RON 6,2 K RON 856 RON
Rezultat net 11,9 K RON −6,2 K RON 8,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −8,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,37 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,37 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,31 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,37 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante20,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe969 RON
Numerar19,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 10,49
Durata încasare (zile) 35

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
92,2%
Marjă netă
87,3%
ROA
44,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 14,4 K RON 17,2 K RON 83,7%
2024 15,1 K RON 11,7 K RON 129,2%
2025 14,5 K RON 20,0 K RON 72,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 33,2 K RON 0 RON 10,2 K RON
Rezultat net 11,9 K RON −6,2 K RON 8,9 K RON ▲ 242,6%
Total active 17,2 K RON 11,7 K RON 20,0 K RON ▲ 70,8%
Capitaluri proprii 2,8 K RON −3,4 K RON 5,5 K RON ▲ 259,3%
Datorii totale 14,4 K RON 15,1 K RON 14,5 K RON ▼ 3,8%
Lichiditate curentă 1,19 0,77 1,37 ▲ 77,6%
Marjă netă (%) 35,71 87,30
Scor bonitate 67 20 75 ▲ 275,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate