Publicitate

ZAM INSIDE CONSTRUCT DESIGN S.R.L.

CUI: 45576691 J22/379/2022 SRL Iaşi, Municipiul Paşcani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45576691
Cod înmatriculare J22/379/2022
EUID ROONRC.J22/379/2022
Data înmatriculării 2022-02-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Paşcani, SPĂTAR PREDA BUZESCU, 2, 705200

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Paşcani
Stradă: SPĂTAR PREDA BUZESCU
Număr: 2
Cod poștal: 705200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 117.200 RON 132.950 RON 80.443 RON 51.511 RON 52.507 RON 64.934 RON 0 RON 64.934 RON 60.433 RON 4.501 RON 0 RON 21.956 RON 0 RON 0 RON 1
2024 42.188 RON 42.654 RON 82.960 RON −40.466 RON −40.306 RON 4.411 RON 0 RON 4.411 RON 145 RON 4.266 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 8.394 RON 8.394 RON 6.689 RON 1.446 RON 1.705 RON 1.591 RON 0 RON 1.591 RON 1.591 RON 0 RON 0 RON 2 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ZAHARIA MIHAI-CLAUDIU
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 47 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
8,4 K RON
Rezultat Net 2025
1,4 K RON
Total Active 2025
1,6 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 117,2 K RON 42,2 K RON 8,4 K RON
Venituri totale 133,0 K RON 42,7 K RON 8,4 K RON
Cheltuieli totale 80,4 K RON 83,0 K RON 6,7 K RON
Rezultat net 51,5 K RON −40,5 K RON 1,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −52,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă ≥ 1
Lichiditate rapidă ≥ 0.8
Lichiditate imediată ≥ 0.2
Solvabilitate ≥ 1

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante1,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe2 RON
Numerar1,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 4.197,00
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
20,3%
Marjă netă
17,2%
ROA
90,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 4,5 K RON 64,9 K RON 6,9%
2024 4,3 K RON 4,4 K RON 96,7%
2025 0 RON 1,6 K RON 0,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Date insuficiente 5/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 117,2 K RON 42,2 K RON 8,4 K RON ▼ 80,1%
Rezultat net 51,5 K RON −40,5 K RON 1,4 K RON ▲ 103,6%
Total active 64,9 K RON 4,4 K RON 1,6 K RON ▼ 63,9%
Capitaluri proprii 60,4 K RON 145 RON 1,6 K RON ▲ 997,2%
Datorii totale 4,5 K RON 4,3 K RON 0 RON
Lichiditate curentă 14,43 1,03
Marjă netă (%) 43,95 -95,92 17,23 ▲ 118,0%
Scor bonitate 87 30 67 ▲ 123,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate