Publicitate

CRAOWN B SRL

CUI: 37638602 J22/1481/2017 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37638602
Cod înmatriculare J22/1481/2017
EUID ROONRC.J22/1481/2017
Data înmatriculării 2017-05-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, OTILIA CAZIMIR, 18, 700400, CAMERA 4

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: OTILIA CAZIMIR
Număr: 18
Cod poștal: 700400
Completare adresă: CAMERA 4

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 7.200 RON 7.200 RON 6.250 RON 734 RON 950 RON 188.670 RON 188.542 RON 128 RON 9.948 RON 178.722 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 6.250 RON −6.250 RON −6.250 RON 182.420 RON 182.292 RON 128 RON 3.698 RON 178.722 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 24.197 RON 24.197 RON 11.572 RON 11.902 RON 12.625 RON 176.345 RON 176.042 RON 303 RON 15.600 RON 160.745 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 176.345 RON 176.042 RON 303 RON 15.600 RON 160.745 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 208.337 RON 178.040 RON 25.416 RON 30.297 RON 200.216 RON 0 RON 200.216 RON 34.766 RON 165.450 RON 0 RON 198.416 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

TAJ MERYEM
administrator
Maroc
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2023

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2023
  • Grad ridicat de îndatorare: 82.6% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2023
0 RON
Rezultat Net 2023
25,4 K RON
Total Active 2023
200,2 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20192020202120222023
Cifra de afaceri 7,2 K RON 0 RON 24,2 K RON 0 RON 0 RON
Venituri totale 7,2 K RON 0 RON 24,2 K RON 0 RON 208,3 K RON
Cheltuieli totale 6,3 K RON 6,3 K RON 11,6 K RON 0 RON 178,0 K RON
Rezultat net 734 RON −6,3 K RON 11,9 K RON 0 RON 25,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 2,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2023

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,21 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,21 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,21 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2023)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante200,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe198,4 K RON
Numerar1,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2023)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
Marjă netă
ROA
12,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 178,7 K RON 188,7 K RON 94,7%
2020 178,7 K RON 182,4 K RON 98,0%
2021 160,7 K RON 176,3 K RON 91,2%
2022 160,7 K RON 176,3 K RON 91,2%
2023 165,5 K RON 200,2 K RON 82,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2023

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20192020202120222023 YoY
Cifra de afaceri 7,2 K RON 0 RON 24,2 K RON 0 RON 0 RON
Rezultat net 734 RON −6,3 K RON 11,9 K RON 0 RON 25,4 K RON
Total active 188,7 K RON 182,4 K RON 176,3 K RON 176,3 K RON 200,2 K RON ▲ 13,5%
Capitaluri proprii 9,9 K RON 3,7 K RON 15,6 K RON 15,6 K RON 34,8 K RON ▲ 122,9%
Datorii totale 178,7 K RON 178,7 K RON 160,7 K RON 160,7 K RON 165,5 K RON ▲ 2,9%
Lichiditate curentă 0,00 0,00 0,00 0,00 1,21 ▲ 63.589,5%
Marjă netă (%) 10,19 49,19
Scor bonitate 48 28 56 28 55 ▲ 96,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2023 (25,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Grad de îndatorare de 82.6% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2023.

Publicitate