CRI TRANSPORTI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Petre Ţuţea, 33, 919, 4, 16, 700731, TR. 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 106.896 RON | 107.151 RON | 22.546 RON | 83.550 RON | 84.605 RON | 368.891 RON | 260.266 RON | 108.625 RON | 83.750 RON | 339.319 RON | 1.276 RON | 108.243 RON | 0 RON | 54.178 RON | 1 |
| 2023 | 1.828.226 RON | 1.830.360 RON | 524.709 RON | 1.291.904 RON | 1.305.651 RON | 1.717.410 RON | 325.201 RON | 1.392.209 RON | 1.375.654 RON | 495.362 RON | 3.766 RON | 755.247 RON | 0 RON | 153.606 RON | 3 |
| 2024 | 2.400.820 RON | 2.451.603 RON | 1.155.060 RON | 1.231.135 RON | 1.296.543 RON | 2.887.777 RON | 308.089 RON | 2.579.688 RON | 2.606.789 RON | 432.801 RON | 17.256 RON | 2.416.676 RON | 6.346 RON | 158.159 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2022–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 106,9 K RON | 1,83 M RON | 2,40 M RON |
| Venituri totale | 107,2 K RON | 1,83 M RON | 2,45 M RON |
| Cheltuieli totale | 22,5 K RON | 524,7 K RON | 1,16 M RON |
| Rezultat net | 83,6 K RON | 1,29 M RON | 1,23 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 3,74 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,96 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,92 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,34 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 6,67 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 139,13 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,99 |
| Durata încasare (zile) | 367 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 339,3 K RON | 368,9 K RON | 92,0% |
| 2023 | 495,4 K RON | 1,72 M RON | 28,8% |
| 2024 | 432,8 K RON | 2,89 M RON | 15,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 106,9 K RON | 1,83 M RON | 2,40 M RON | ▲ 31,3% |
| Rezultat net | 83,6 K RON | 1,29 M RON | 1,23 M RON | ▼ 4,7% |
| Total active | 368,9 K RON | 1,72 M RON | 2,89 M RON | ▲ 68,1% |
| Capitaluri proprii | 83,8 K RON | 1,38 M RON | 2,61 M RON | ▲ 89,5% |
| Datorii totale | 339,3 K RON | 495,4 K RON | 432,8 K RON | ▼ 12,6% |
| Lichiditate curentă | 0,32 | 2,81 | 5,96 | ▲ 112,1% |
| Marjă netă (%) | 78,16 | 70,66 | 51,28 | ▼ 27,4% |
| Scor bonitate | 55 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (1,23 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.96), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,74 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.