Publicitate

AGRO FLY LAND COM S.R.L.

CUI: 45348634 J21/725/2021 SRL Ialomiţa, Sat Stelnica, Comuna Stelnica
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45348634
Cod înmatriculare J21/725/2021
EUID ROONRC.J21/725/2021
Data înmatriculării 2021-12-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Sat Stelnica, Comuna Stelnica, FERMIERILOR, 1, 927230

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Sat Stelnica, Comuna Stelnica
Stradă: FERMIERILOR
Număr: 1
Cod poștal: 927230

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 244.300 RON 338.152 RON 113.272 RON 217.551 RON 224.880 RON 288.513 RON 210.228 RON 78.285 RON 217.751 RON 70.762 RON 52.776 RON 3.290 RON 0 RON 0 RON 1
2023 260.219 RON 423.163 RON 283.253 RON 137.641 RON 139.910 RON 679.958 RON 484.575 RON 195.383 RON 355.392 RON 324.566 RON 114.580 RON 41.416 RON 0 RON 0 RON 1
2024 525.753 RON 579.394 RON 450.210 RON 115.262 RON 129.184 RON 781.140 RON 478.709 RON 302.431 RON 470.654 RON 310.486 RON 99.402 RON 10.598 RON 0 RON 0 RON 3
2025 739.042 RON 1.120.150 RON 837.855 RON 241.854 RON 282.295 RON 2.127.641 RON 1.525.440 RON 602.201 RON 654.509 RON 1.473.132 RON 368.447 RON 69.577 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

BRATEȘ FLAVIUS-ANDREI
administrator
Constanţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 386 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.41) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
739,0 K RON
Rezultat Net 2025
241,9 K RON
Total Active 2025
2,13 M RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 244,3 K RON 260,2 K RON 525,8 K RON 739,0 K RON
Venituri totale 338,2 K RON 423,2 K RON 579,4 K RON 1,12 M RON
Cheltuieli totale 113,3 K RON 283,3 K RON 450,2 K RON 837,9 K RON
Rezultat net 217,6 K RON 137,6 K RON 115,3 K RON 241,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 879,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,41 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,16 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,11 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,44 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,53 M RON (71.7%)
Active circulante602,2 K RON (28.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri368,4 K RON
Creanțe69,6 K RON
Numerar164,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,01
Durata stocaj (zile) 182
Rotație creanțe (ori/an) 10,62
Durata încasare (zile) 34

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
38,2%
Marjă netă
32,7%
ROA
11,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 70,8 K RON 288,5 K RON 24,5%
2023 324,6 K RON 680,0 K RON 47,7%
2024 310,5 K RON 781,1 K RON 39,8%
2025 1,47 M RON 2,13 M RON 69,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 244,3 K RON 260,2 K RON 525,8 K RON 739,0 K RON ▲ 40,6%
Rezultat net 217,6 K RON 137,6 K RON 115,3 K RON 241,9 K RON ▲ 109,8%
Total active 288,5 K RON 680,0 K RON 781,1 K RON 2,13 M RON ▲ 172,4%
Capitaluri proprii 217,8 K RON 355,4 K RON 470,7 K RON 654,5 K RON ▲ 39,1%
Datorii totale 70,8 K RON 324,6 K RON 310,5 K RON 1,47 M RON ▲ 374,5%
Lichiditate curentă 1,11 0,60 0,97 0,41 ▼ 58,0%
Marjă netă (%) 89,05 52,89 21,92 32,73 ▲ 49,3%
Scor bonitate 77 70 78 68 ▼ 12,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (241,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 879,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate