Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

STEFFASHION S.R.L.

CUI: 44956803 J21/540/2021 SRL Ialomiţa, Municipiul Slobozia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44956803
Cod înmatriculare J21/540/2021
EUID ROONRC.J21/540/2021
Data înmatriculării 2021-09-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, IALOMIŢEI, 8, I2, B, P, 22, 920005

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Slobozia
Stradă: IALOMIŢEI
Număr: 8
Bloc: I2
Scară: B
Etaj: P
Apartament: 22
Cod poștal: 920005

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 4.844 RON 4.844 RON 10.240 RON −5.541 RON −5.396 RON 804 RON 0 RON 804 RON −5.341 RON 6.145 RON 528 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 18.552 RON 18.552 RON 21.156 RON −3.080 RON −2.604 RON 3.327 RON 0 RON 3.327 RON −8.421 RON 11.748 RON 1.860 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 18.880 RON 18.880 RON 58.562 RON −39.871 RON −39.682 RON 4.310 RON 0 RON 4.310 RON −48.292 RON 52.602 RON 2.717 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 16.195 RON 16.195 RON 35.379 RON −19.231 RON −19.184 RON 3.825 RON 0 RON 3.825 RON −67.523 RON 71.348 RON 2.717 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 14.248 RON 14.248 RON 21.639 RON −7.391 RON −7.391 RON 3.364 RON 0 RON 3.364 RON −74.914 RON 78.278 RON 2.717 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

IONESCU ŞTEFĂNIŢĂ
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 29 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−74.914 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.04) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−7.391 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 2326.9% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
14,2 K RON
Rezultat Net 2025
−7,4 K RON
Total Active 2025
3,4 K RON
Scor Bonitate
19/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 19/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 4,8 K RON 18,6 K RON 18,9 K RON 16,2 K RON 14,2 K RON
Venituri totale 4,8 K RON 18,6 K RON 18,9 K RON 16,2 K RON 14,2 K RON
Cheltuieli totale 10,2 K RON 21,2 K RON 58,6 K RON 35,4 K RON 21,6 K RON
Rezultat net −5,5 K RON −3,1 K RON −39,9 K RON −19,2 K RON −7,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 19,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−74.914 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 2326.9% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,04 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,01 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,04 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante3,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,7 K RON
Numerar647 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,24
Durata stocaj (zile) 70
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-51,9%
Marjă netă
-51,9%
ROA
-219,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 6,1 K RON 804 RON 764,3%
2022 11,7 K RON 3,3 K RON 353,1%
2023 52,6 K RON 4,3 K RON 1.220,5%
2024 71,3 K RON 3,8 K RON 1.865,3%
2025 78,3 K RON 3,4 K RON 2.326,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

19
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,8 K RON 18,6 K RON 18,9 K RON 16,2 K RON 14,2 K RON ▼ 12,0%
Rezultat net −5,5 K RON −3,1 K RON −39,9 K RON −19,2 K RON −7,4 K RON ▲ 61,6%
Total active 804 RON 3,3 K RON 4,3 K RON 3,8 K RON 3,4 K RON ▼ 12,1%
Capitaluri proprii −5,3 K RON −8,4 K RON −48,3 K RON −67,5 K RON −74,9 K RON ▼ 10,9%
Datorii totale 6,1 K RON 11,7 K RON 52,6 K RON 71,3 K RON 78,3 K RON ▲ 9,7%
Lichiditate curentă 0,13 0,28 0,08 0,05 0,04 ▼ 19,8%
Marjă netă (%) -114,39 -16,60 -211,18 -118,75 -51,87 ▲ 56,3%
Scor bonitate 19 32 12 19 19 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 19,5 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 2326.9% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (19/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.