SMART APPLE SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, POPESCU VOITEŞTI, 9, D23, 1, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 401.400 RON | 401.400 RON | 36.113 RON | 361.353 RON | 365.287 RON | 370.990 RON | 61 RON | 370.929 RON | 361.553 RON | 9.437 RON | 0 RON | 236.130 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 396.124 RON | 396.555 RON | 90.599 RON | 302.069 RON | 305.956 RON | 329.847 RON | 10.558 RON | 319.289 RON | 302.309 RON | 27.538 RON | 0 RON | 254.784 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 210.023 RON | 210.673 RON | 93.146 RON | 115.462 RON | 117.527 RON | 141.594 RON | 5.964 RON | 135.630 RON | 115.702 RON | 25.892 RON | 0 RON | 26.048 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 216.165 RON | 216.166 RON | 93.847 RON | 120.308 RON | 122.319 RON | 147.419 RON | 1.370 RON | 146.049 RON | 120.548 RON | 26.871 RON | 0 RON | 53.363 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4618 — Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Top format din 58 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 401,4 K RON | 396,1 K RON | 210,0 K RON | 216,2 K RON |
| Venituri totale | 401,4 K RON | 396,6 K RON | 210,7 K RON | 216,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 36,1 K RON | 90,6 K RON | 93,1 K RON | 93,8 K RON |
| Rezultat net | 361,4 K RON | 302,1 K RON | 115,5 K RON | 120,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 120,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,44 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,44 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,45 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,49 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,05 |
| Durata încasare (zile) | 90 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 9,4 K RON | 371,0 K RON | 2,5% |
| 2023 | 27,5 K RON | 329,8 K RON | 8,4% |
| 2024 | 25,9 K RON | 141,6 K RON | 18,3% |
| 2025 | 26,9 K RON | 147,4 K RON | 18,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 401,4 K RON | 396,1 K RON | 210,0 K RON | 216,2 K RON | ▲ 2,9% |
| Rezultat net | 361,4 K RON | 302,1 K RON | 115,5 K RON | 120,3 K RON | ▲ 4,2% |
| Total active | 371,0 K RON | 329,8 K RON | 141,6 K RON | 147,4 K RON | ▲ 4,1% |
| Capitaluri proprii | 361,6 K RON | 302,3 K RON | 115,7 K RON | 120,5 K RON | ▲ 4,2% |
| Datorii totale | 9,4 K RON | 27,5 K RON | 25,9 K RON | 26,9 K RON | ▲ 3,8% |
| Lichiditate curentă | 39,31 | 11,59 | 5,24 | 5,44 | ▲ 3,8% |
| Marjă netă (%) | 90,02 | 76,26 | 54,98 | 55,66 | ▲ 1,2% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 80 | 95 | ▲ 18,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (120,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.44), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.