Publicitate

MIVAL MAGAZIN CU SPECIFIC LOCAL S.R.L.

CUI: 46338108 J2022001602166 SRL Dolj, Sat Sadova, Comuna Sadova
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46338108
Cod înmatriculare J2022001602166
EUID ROONRC.J2022001602166
Data înmatriculării 2022-06-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2024) 3 angajați

Adresă

România, Dolj, Sat Sadova, Comuna Sadova, Damian, 125, 207505

Țară: România
Județ: Dolj
Localitate: Sat Sadova, Comuna Sadova
Stradă: Damian
Număr: 125
Cod poștal: 207505

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 28.120 RON 45.023 RON 42.222 RON 2.801 RON 2.801 RON 155.815 RON 33.890 RON 121.925 RON 3.001 RON 53.908 RON 42.297 RON 28.953 RON 98.906 RON 0 RON 1
2023 287.699 RON 346.700 RON 313.950 RON 31.238 RON 32.750 RON 274.506 RON 39.499 RON 235.007 RON 34.239 RON 200.362 RON 190.775 RON 0 RON 39.905 RON 0 RON 2
2024 255.033 RON 331.533 RON 286.242 RON 37.607 RON 45.291 RON 250.602 RON 39.499 RON 211.103 RON 71.845 RON 178.757 RON 161.969 RON 749 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

ȚENE MIHAELA
administrator
Dolj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2022–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
255,0 K RON
Rezultat Net 2024
37,6 K RON
Total Active 2024
250,6 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202220232024
Cifra de afaceri 28,1 K RON 287,7 K RON 255,0 K RON
Venituri totale 45,0 K RON 346,7 K RON 331,5 K RON
Cheltuieli totale 42,2 K RON 314,0 K RON 286,2 K RON
Rezultat net 2,8 K RON 31,2 K RON 37,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 417,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,18 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,27 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,27 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,40 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate39,5 K RON (15.8%)
Active circulante211,1 K RON (84.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri162,0 K RON
Creanțe749 RON
Numerar48,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,57
Durata stocaj (zile) 232
Rotație creanțe (ori/an) 340,50
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
17,8%
Marjă netă
14,8%
ROA
15,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 53,9 K RON 155,8 K RON 34,6%
2023 200,4 K RON 274,5 K RON 73,0%
2024 178,8 K RON 250,6 K RON 71,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202220232024 YoY
Cifra de afaceri 28,1 K RON 287,7 K RON 255,0 K RON ▼ 11,4%
Rezultat net 2,8 K RON 31,2 K RON 37,6 K RON ▲ 20,4%
Total active 155,8 K RON 274,5 K RON 250,6 K RON ▼ 8,7%
Capitaluri proprii 3,0 K RON 34,2 K RON 71,8 K RON ▲ 109,8%
Datorii totale 53,9 K RON 200,4 K RON 178,8 K RON ▼ 10,8%
Lichiditate curentă 2,26 1,17 1,18 ▲ 0,7%
Marjă netă (%) 9,96 10,86 14,75 ▲ 35,8%
Scor bonitate 65 75 75 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (37,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 417,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2024.

Publicitate