Publicitate

CARWASH TO GO S.R.L.

CUI: 44076558 J2021000920033 SRL Argeş, Municipiul Câmpulung
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44076558
Cod înmatriculare J2021000920033
EUID ROONRC.J2021000920033
Data înmatriculării 2021-04-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Argeş, Municipiul Câmpulung, NAŢIONALĂ, 171, A2, B, 1, 4, 115100, cam.1

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Câmpulung
Stradă: NAŢIONALĂ
Număr: 171
Bloc: A2
Scară: B
Etaj: 1
Apartament: 4
Cod poștal: 115100
Completare adresă: cam.1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 20.400 RON 66.868 RON 87.469 RON −20.881 RON −20.601 RON 364.728 RON 354.425 RON 10.303 RON −48.775 RON 59.078 RON 0 RON 0 RON 354.425 RON 0 RON 2
2024 29.850 RON 77.447 RON 70.958 RON 5.260 RON 6.489 RON 323.343 RON 316.227 RON 7.116 RON −43.515 RON 58.902 RON 0 RON 0 RON 307.956 RON 0 RON 0
2025 63.187 RON 109.646 RON 97.846 RON 8.532 RON 11.800 RON 282.003 RON 269.767 RON 12.236 RON −34.983 RON 55.489 RON 0 RON 0 RON 261.497 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

DINIȚĂ RALUCA -IOANA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 435 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−34.983 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.22) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
63,2 K RON
Rezultat Net 2025
8,5 K RON
Total Active 2025
282,0 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 20,4 K RON 29,9 K RON 63,2 K RON
Venituri totale 66,9 K RON 77,4 K RON 109,6 K RON
Cheltuieli totale 87,5 K RON 71,0 K RON 97,8 K RON
Rezultat net −20,9 K RON 5,3 K RON 8,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 80,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−34.983 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,22 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,22 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,22 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 5,08 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate269,8 K RON (95.7%)
Active circulante12,2 K RON (4.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar12,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
18,7%
Marjă netă
13,5%
ROA
3,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 59,1 K RON 364,7 K RON 16,2%
2024 58,9 K RON 323,3 K RON 18,2%
2025 55,5 K RON 282,0 K RON 19,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 20,4 K RON 29,9 K RON 63,2 K RON ▲ 111,7%
Rezultat net −20,9 K RON 5,3 K RON 8,5 K RON ▲ 62,2%
Total active 364,7 K RON 323,3 K RON 282,0 K RON ▼ 12,8%
Capitaluri proprii −48,8 K RON −43,5 K RON −35,0 K RON ▲ 19,6%
Datorii totale 59,1 K RON 58,9 K RON 55,5 K RON ▼ 5,8%
Lichiditate curentă 0,17 0,12 0,22 ▲ 82,5%
Marjă netă (%) -102,36 17,62 13,50 ▼ 23,4%
Scor bonitate 19 50 55 ▲ 10,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 80,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate