Publicitate

ZARIN TECHNOLOGIES S.R.L.

CUI: 40599880 J2020011250401 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40599880
Cod înmatriculare J2020011250401
EUID ROONRC.J2020011250401
Data înmatriculării 2020-09-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, GARA HERĂSTRĂU, 4C, cladirea B, 3, biroul 16

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Stradă: GARA HERĂSTRĂU
Număr: 4C
Bloc: cladirea B
Etaj: 3
Completare adresă: biroul 16

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 360 RON 0 RON 360 RON −19.840 RON 20.200 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 258.245 RON 258.245 RON 28.917 RON 227.004 RON 229.328 RON 230.529 RON 0 RON 230.529 RON 207.164 RON 23.365 RON 0 RON 23.016 RON 0 RON 0 RON 1
2022 294.626 RON 294.626 RON 42.150 RON 249.678 RON 252.476 RON 273.479 RON 0 RON 273.479 RON 249.918 RON 23.561 RON 0 RON 206.576 RON 0 RON 0 RON 1
2023 375.660 RON 375.660 RON 44.258 RON 327.834 RON 331.402 RON 356.492 RON 0 RON 356.492 RON 328.074 RON 28.418 RON 0 RON 286.769 RON 0 RON 0 RON 1
2024 353.580 RON 353.580 RON 52.960 RON 290.543 RON 300.620 RON 334.088 RON 0 RON 334.088 RON 290.783 RON 43.305 RON 0 RON 241.623 RON 0 RON 0 RON 1
2025 152.000 RON 152.374 RON 36.228 RON 106.822 RON 116.146 RON 111.554 RON 0 RON 111.554 RON 107.062 RON 4.492 RON 0 RON 111.258 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

IFTIME AURELIA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (13)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 988 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
152,0 K RON
Rezultat Net 2025
106,8 K RON
Total Active 2025
111,6 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 258,2 K RON 294,6 K RON 375,7 K RON 353,6 K RON 152,0 K RON
Venituri totale 0 RON 258,2 K RON 294,6 K RON 375,7 K RON 353,6 K RON 152,4 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 28,9 K RON 42,2 K RON 44,3 K RON 53,0 K RON 36,2 K RON
Rezultat net 0 RON 227,0 K RON 249,7 K RON 327,8 K RON 290,5 K RON 106,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 351,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 24,83 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 24,83 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 24,83 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante111,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe111,3 K RON
Numerar296 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,37
Durata încasare (zile) 267

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
76,4%
Marjă netă
70,3%
ROA
95,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 20,2 K RON 360 RON 5.611,1%
2021 23,4 K RON 230,5 K RON 10,1%
2022 23,6 K RON 273,5 K RON 8,6%
2023 28,4 K RON 356,5 K RON 8,0%
2024 43,3 K RON 334,1 K RON 13,0%
2025 4,5 K RON 111,6 K RON 4,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 258,2 K RON 294,6 K RON 375,7 K RON 353,6 K RON 152,0 K RON ▼ 57,0%
Rezultat net 0 RON 227,0 K RON 249,7 K RON 327,8 K RON 290,5 K RON 106,8 K RON ▼ 63,2%
Total active 360 RON 230,5 K RON 273,5 K RON 356,5 K RON 334,1 K RON 111,6 K RON ▼ 66,6%
Capitaluri proprii −19,8 K RON 207,2 K RON 249,9 K RON 328,1 K RON 290,8 K RON 107,1 K RON ▼ 63,2%
Datorii totale 20,2 K RON 23,4 K RON 23,6 K RON 28,4 K RON 43,3 K RON 4,5 K RON ▼ 89,6%
Lichiditate curentă 0,02 9,87 11,61 12,54 7,71 24,83 ▲ 221,9%
Marjă netă (%) 87,90 84,74 87,27 82,17 70,28 ▼ 14,5%
Scor bonitate 22 95 100 100 80 87 ▲ 8,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (106,8 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (24.83), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 351,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate