Publicitate

ASTOSEMAS MP S.R.L.

CUI: 42556878 J2020005627402 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42556878
Cod înmatriculare J2020005627402
EUID ROONRC.J2020005627402
Data înmatriculării 2020-05-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, CHIŞINĂU, 1, 1, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: CHIŞINĂU
Număr: 1
Etaj: 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 1.000 RON 1.000 RON 0 RON 970 RON 1.000 RON 1.200 RON 0 RON 1.200 RON 1.170 RON 30 RON 0 RON 1.000 RON 0 RON 0 RON 0
2021 142.039 RON 142.146 RON 113.070 RON 25.324 RON 29.076 RON 32.379 RON 0 RON 32.379 RON 26.494 RON 6.606 RON 1.882 RON 6.032 RON 0 RON 721 RON 0
2022 122.197 RON 122.798 RON 84.399 RON 34.806 RON 38.399 RON 21.568 RON 0 RON 21.568 RON 13.995 RON 8.081 RON 5.614 RON 1.522 RON 0 RON 508 RON 0
2023 138.813 RON 142.585 RON 89.468 RON 44.602 RON 53.117 RON 56.818 RON 0 RON 56.818 RON 44.842 RON 12.266 RON 10.466 RON 27.884 RON 0 RON 290 RON 0
2024 103.239 RON 114.946 RON 90.937 RON 20.567 RON 24.009 RON 47.670 RON 0 RON 47.670 RON 26.519 RON 21.433 RON 10.862 RON 23.944 RON 0 RON 282 RON 0
2025 84.976 RON 96.907 RON 72.397 RON 20.499 RON 24.510 RON 38.648 RON 0 RON 38.648 RON 20.738 RON 18.070 RON 10.954 RON 18.525 RON 0 RON 160 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

STANCIU FLORICA
administrator
Teleorman, România
Pagina administratorului
NICOLAE ŞTEFAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (21)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 7,289 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
85,0 K RON
Rezultat Net 2025
20,5 K RON
Total Active 2025
38,6 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,0 K RON 142,0 K RON 122,2 K RON 138,8 K RON 103,2 K RON 85,0 K RON
Venituri totale 1,0 K RON 142,1 K RON 122,8 K RON 142,6 K RON 114,9 K RON 96,9 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 113,1 K RON 84,4 K RON 89,5 K RON 90,9 K RON 72,4 K RON
Rezultat net 970 RON 25,3 K RON 34,8 K RON 44,6 K RON 20,6 K RON 20,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 130,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,14 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,53 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,51 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,14 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante38,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri11,0 K RON
Creanțe18,5 K RON
Numerar9,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 7,76
Durata stocaj (zile) 47
Rotație creanțe (ori/an) 4,59
Durata încasare (zile) 80

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
28,8%
Marjă netă
24,1%
ROA
53,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 30 RON 1,2 K RON 2,5%
2021 6,6 K RON 32,4 K RON 20,4%
2022 8,1 K RON 21,6 K RON 37,5%
2023 12,3 K RON 56,8 K RON 21,6%
2024 21,4 K RON 47,7 K RON 45,0%
2025 18,1 K RON 38,6 K RON 46,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,0 K RON 142,0 K RON 122,2 K RON 138,8 K RON 103,2 K RON 85,0 K RON ▼ 17,7%
Rezultat net 970 RON 25,3 K RON 34,8 K RON 44,6 K RON 20,6 K RON 20,5 K RON ▼ 0,3%
Total active 1,2 K RON 32,4 K RON 21,6 K RON 56,8 K RON 47,7 K RON 38,6 K RON ▼ 18,9%
Capitaluri proprii 1,2 K RON 26,5 K RON 14,0 K RON 44,8 K RON 26,5 K RON 20,7 K RON ▼ 21,8%
Datorii totale 30 RON 6,6 K RON 8,1 K RON 12,3 K RON 21,4 K RON 18,1 K RON ▼ 15,7%
Lichiditate curentă 40,00 4,90 2,67 4,63 2,22 2,14 ▼ 3,8%
Marjă netă (%) 97,00 17,83 28,48 32,13 19,92 24,12 ▲ 21,1%
Scor bonitate 87 95 87 100 80 80 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.14), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 130,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate