PAJAC SERVICES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, PRECIZIEI, 17, 6, C4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 971.454 RON | 971.454 RON | 1.067.408 RON | −105.476 RON | −95.954 RON | 4.022.991 RON | 3.814.178 RON | 208.813 RON | 3.676.249 RON | 346.742 RON | 1.829 RON | 65.329 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 1.154.403 RON | 1.164.232 RON | 1.198.718 RON | −63.094 RON | −34.486 RON | 4.077.325 RON | 3.848.939 RON | 228.386 RON | 3.613.155 RON | 464.170 RON | 0 RON | 83.799 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 1.280.108 RON | 1.293.076 RON | 1.509.244 RON | −250.593 RON | −216.168 RON | 3.776.810 RON | 3.510.725 RON | 266.085 RON | 3.362.562 RON | 414.248 RON | 757 RON | 96.074 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 4,703 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.64) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−250.593 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 971,5 K RON | 1,15 M RON | 1,28 M RON |
| Venituri totale | 971,5 K RON | 1,16 M RON | 1,29 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,07 M RON | 1,20 M RON | 1,51 M RON |
| Rezultat net | −105,5 K RON | −63,1 K RON | −250,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,44 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,64 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,64 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,41 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 9,12 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.691,03 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 13,32 |
| Durata încasare (zile) | 27 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 346,7 K RON | 4,02 M RON | 8,6% |
| 2024 | 464,2 K RON | 4,08 M RON | 11,4% |
| 2025 | 414,2 K RON | 3,78 M RON | 11,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 971,5 K RON | 1,15 M RON | 1,28 M RON | ▲ 10,9% |
| Rezultat net | −105,5 K RON | −63,1 K RON | −250,6 K RON | ▼ 297,2% |
| Total active | 4,02 M RON | 4,08 M RON | 3,78 M RON | ▼ 7,4% |
| Capitaluri proprii | 3,68 M RON | 3,61 M RON | 3,36 M RON | ▼ 6,9% |
| Datorii totale | 346,7 K RON | 464,2 K RON | 414,2 K RON | ▼ 10,8% |
| Lichiditate curentă | 0,60 | 0,49 | 0,64 | ▲ 30,5% |
| Marjă netă (%) | -10,86 | -5,47 | -19,58 | ▼ 258,0% |
| Scor bonitate | 47 | 50 | 55 | ▲ 10,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,44 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.