Publicitate

FRAVORT S.R.L.

CUI: 42016304 J2019017080406 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42016304
Cod înmatriculare J2019017080406
EUID ROONRC.J2019017080406
Data înmatriculării 2019-12-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, FLOREASCA, 175, 3, 1, PARTEA B

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: FLOREASCA
Număr: 175
Etaj: 3
Completare adresă: PARTEA B

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 4.059 RON −4.059 RON −4.059 RON 1.000 RON 0 RON 1.000 RON −3.059 RON 187.878 RON 0 RON 1.000 RON 0 RON 183.819 RON 0
2020 0 RON 267 RON 6.534 RON −6.267 RON −6.267 RON 359.287 RON 54.763 RON 304.524 RON −9.326 RON 368.613 RON 0 RON 260.305 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 27.212 RON 197.475 RON −170.717 RON −170.263 RON 14.007.038 RON 13.301.007 RON 706.031 RON −180.044 RON 14.187.082 RON 0 RON 669.422 RON 0 RON 0 RON 0
2022 6.293.655 RON 6.701.069 RON 4.237.263 RON 2.302.308 RON 2.463.806 RON 16.430.345 RON 14.648.951 RON 1.781.394 RON 2.122.264 RON 14.332.084 RON 0 RON 807.469 RON 0 RON 24.003 RON 0
2023 3.964.495 RON 4.181.234 RON 2.288.353 RON 1.618.676 RON 1.892.881 RON 15.031.069 RON 14.003.508 RON 1.027.561 RON 3.740.940 RON 11.306.305 RON 0 RON 416.702 RON 0 RON 16.229 RON 1
2024 3.410.646 RON 3.462.704 RON 2.246.944 RON 1.050.375 RON 1.215.760 RON 15.056.184 RON 14.046.161 RON 1.010.023 RON 4.791.315 RON 10.280.826 RON 0 RON 562.558 RON 0 RON 16.250 RON 1
2025 2.833.004 RON 2.857.420 RON 2.470.990 RON 333.909 RON 386.430 RON 14.702.994 RON 13.289.163 RON 1.413.831 RON 5.125.224 RON 9.593.958 RON 0 RON 564.300 RON 0 RON 16.509 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

MAURIELLO ANGELO
administrator
Italia
Pagina administratorului
DONATO MAURIELLO
administrator
Italia
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (18)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 999 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.15) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
2,83 M RON
Rezultat Net 2025
333,9 K RON
Total Active 2025
14,70 M RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 6,29 M RON 3,96 M RON 3,41 M RON 2,83 M RON
Venituri totale 0 RON 267 RON 27,2 K RON 6,70 M RON 4,18 M RON 3,46 M RON 2,86 M RON
Cheltuieli totale 4,1 K RON 6,5 K RON 197,5 K RON 4,24 M RON 2,29 M RON 2,25 M RON 2,47 M RON
Rezultat net −4,1 K RON −6,3 K RON −170,7 K RON 2,30 M RON 1,62 M RON 1,05 M RON 333,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,11 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,15 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,15 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,09 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,53 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate13,29 M RON (90.4%)
Active circulante1,41 M RON (9.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe564,3 K RON
Numerar849,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 5,02
Durata încasare (zile) 73

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
13,6%
Marjă netă
11,8%
ROA
2,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 187,9 K RON 1,0 K RON 18.787,8%
2020 368,6 K RON 359,3 K RON 102,6%
2021 14,19 M RON 14,01 M RON 101,3%
2022 14,33 M RON 16,43 M RON 87,2%
2023 11,31 M RON 15,03 M RON 75,2%
2024 10,28 M RON 15,06 M RON 68,3%
2025 9,59 M RON 14,70 M RON 65,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 6,29 M RON 3,96 M RON 3,41 M RON 2,83 M RON ▼ 16,9%
Rezultat net −4,1 K RON −6,3 K RON −170,7 K RON 2,30 M RON 1,62 M RON 1,05 M RON 333,9 K RON ▼ 68,2%
Total active 1,0 K RON 359,3 K RON 14,01 M RON 16,43 M RON 15,03 M RON 15,06 M RON 14,70 M RON ▼ 2,3%
Capitaluri proprii −3,1 K RON −9,3 K RON −180,0 K RON 2,12 M RON 3,74 M RON 4,79 M RON 5,13 M RON ▲ 7,0%
Datorii totale 187,9 K RON 368,6 K RON 14,19 M RON 14,33 M RON 11,31 M RON 10,28 M RON 9,59 M RON ▼ 6,7%
Lichiditate curentă 0,01 0,83 0,05 0,12 0,09 0,10 0,15 ▲ 50,1%
Marjă netă (%) 36,58 40,83 30,80 11,79 ▼ 61,7%
Scor bonitate 22 27 15 63 48 60 60 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (333,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,11 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate