Publicitate

CARLA MARIA SPEDITION S.R.L.

CUI: 40729573 J2019000777030 SRL Argeş, Sat Valea Nandrii, Comuna Dîrmăneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40729573
Cod înmatriculare J2019000777030
EUID ROONRC.J2019000777030
Data înmatriculării 2019-03-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Valea Nandrii, Comuna Dîrmăneşti, 129, parter

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Valea Nandrii, Comuna Dîrmăneşti
Număr: 129
Etaj: parter

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.048.978 RON 2.050.469 RON 1.699.526 RON 330.436 RON 350.943 RON 923.368 RON 49.288 RON 874.080 RON 612.475 RON 310.893 RON 24.999 RON 800.935 RON 0 RON 0 RON 5
2024 1.361.201 RON 1.417.309 RON 1.471.889 RON −97.144 RON −54.580 RON 867.407 RON 35.924 RON 831.483 RON 515.331 RON 352.076 RON 26.463 RON 772.365 RON 0 RON 0 RON 4
2025 1.575.329 RON 1.579.267 RON 1.717.495 RON −138.228 RON −138.228 RON 744.575 RON 27.965 RON 716.610 RON 244.022 RON 500.553 RON 77.917 RON 589.071 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

DUMITRACHE CONSTANTIN-COSMIN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−138.228 RON)
Cifra de Afaceri 2025
1,58 M RON
Rezultat Net 2025
−138,2 K RON
Total Active 2025
744,6 K RON
Scor Bonitate
49/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 49/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,05 M RON 1,36 M RON 1,58 M RON
Venituri totale 2,05 M RON 1,42 M RON 1,58 M RON
Cheltuieli totale 1,70 M RON 1,47 M RON 1,72 M RON
Rezultat net 330,4 K RON −97,1 K RON −138,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,19 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,43 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,28 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,49 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate28,0 K RON (3.8%)
Active circulante716,6 K RON (96.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri77,9 K RON
Creanțe589,1 K RON
Numerar49,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 20,22
Durata stocaj (zile) 18
Rotație creanțe (ori/an) 2,67
Durata încasare (zile) 137

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-8,8%
Marjă netă
-8,8%
ROA
-18,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 310,9 K RON 923,4 K RON 33,7%
2024 352,1 K RON 867,4 K RON 40,6%
2025 500,6 K RON 744,6 K RON 67,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

49
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,05 M RON 1,36 M RON 1,58 M RON ▲ 15,7%
Rezultat net 330,4 K RON −97,1 K RON −138,2 K RON ▼ 42,3%
Total active 923,4 K RON 867,4 K RON 744,6 K RON ▼ 14,2%
Capitaluri proprii 612,5 K RON 515,3 K RON 244,0 K RON ▼ 52,6%
Datorii totale 310,9 K RON 352,1 K RON 500,6 K RON ▲ 42,2%
Lichiditate curentă 2,81 2,36 1,43 ▼ 39,4%
Marjă netă (%) 16,13 -7,14 -8,77 ▼ 22,8%
Scor bonitate 87 57 49 ▼ 14,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Scor de bonitate scăzut (49/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate