Publicitate

AIO PHARMA S.R.L.

CUI: 37817020 J2017001944226 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37817020
Cod înmatriculare J2017001944226
EUID ROONRC.J2017001944226
Data înmatriculării 2017-06-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Brânduşa, 62, 700375, parter, camera 1

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: Brânduşa
Număr: 62
Cod poștal: 700375
Completare adresă: parter, camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 76.145 RON 114.033 RON 120.727 RON −7.575 RON −6.694 RON 171.384 RON 153.431 RON 17.953 RON −22.375 RON 34.814 RON 0 RON 17.500 RON 158.945 RON 0 RON 0
2020 184.377 RON 207.555 RON 55.933 RON 145.974 RON 151.622 RON 261.089 RON 130.543 RON 130.546 RON 123.599 RON 1.434 RON 0 RON 119.650 RON 136.056 RON 0 RON 0
2021 297.099 RON 321.533 RON 244.794 RON 67.286 RON 76.739 RON 548.441 RON 413.883 RON 134.558 RON 190.885 RON 244.389 RON 0 RON 134.142 RON 113.167 RON 0 RON 0
2022 647.388 RON 676.030 RON 321.018 RON 336.565 RON 355.012 RON 891.066 RON 452.882 RON 438.184 RON 527.630 RON 273.158 RON 293.123 RON 56.919 RON 90.278 RON 0 RON 0
2023 1.074.051 RON 1.102.874 RON 940.704 RON 152.719 RON 162.170 RON 763.939 RON 385.772 RON 378.167 RON 680.349 RON 178.386 RON 310.005 RON 41.469 RON 67.389 RON 162.185 RON 1
2024 1.180.673 RON 1.248.562 RON 1.046.486 RON 172.699 RON 202.076 RON 1.750.668 RON 1.322.753 RON 427.915 RON 853.048 RON 1.053.960 RON 121.070 RON 300.624 RON 44.500 RON 200.840 RON 2
2025 189.906 RON 201.350 RON 343.149 RON −141.799 RON −141.799 RON 1.382.275 RON 1.086.875 RON 295.400 RON 711.249 RON 838.810 RON 121.224 RON 159.605 RON 33.056 RON 200.840 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

ANTONIE ADINA MIHAELA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului
ANTONIE ALEXANDRU
administrator
Hunedoara, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (55)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 410 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.35) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−141.799 RON)
Cifra de Afaceri 2025
189,9 K RON
Rezultat Net 2025
−141,8 K RON
Total Active 2025
1,38 M RON
Scor Bonitate
35/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 35/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 76,1 K RON 184,4 K RON 297,1 K RON 647,4 K RON 1,07 M RON 1,18 M RON 189,9 K RON
Venituri totale 114,0 K RON 207,6 K RON 321,5 K RON 676,0 K RON 1,10 M RON 1,25 M RON 201,4 K RON
Cheltuieli totale 120,7 K RON 55,9 K RON 244,8 K RON 321,0 K RON 940,7 K RON 1,05 M RON 343,1 K RON
Rezultat net −7,6 K RON 146,0 K RON 67,3 K RON 336,6 K RON 152,7 K RON 172,7 K RON −141,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 965,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,35 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,21 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,65 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,09 M RON (78.6%)
Active circulante295,4 K RON (21.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri121,2 K RON
Creanțe159,6 K RON
Numerar14,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,57
Durata stocaj (zile) 233
Rotație creanțe (ori/an) 1,19
Durata încasare (zile) 307

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-74,7%
Marjă netă
-74,7%
ROA
-10,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 34,8 K RON 171,4 K RON 20,3%
2020 1,4 K RON 261,1 K RON 0,6%
2021 244,4 K RON 548,4 K RON 44,6%
2022 273,2 K RON 891,1 K RON 30,7%
2023 178,4 K RON 763,9 K RON 23,4%
2024 1,05 M RON 1,75 M RON 60,2%
2025 838,8 K RON 1,38 M RON 60,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

35
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 76,1 K RON 184,4 K RON 297,1 K RON 647,4 K RON 1,07 M RON 1,18 M RON 189,9 K RON ▼ 83,9%
Rezultat net −7,6 K RON 146,0 K RON 67,3 K RON 336,6 K RON 152,7 K RON 172,7 K RON −141,8 K RON ▼ 182,1%
Total active 171,4 K RON 261,1 K RON 548,4 K RON 891,1 K RON 763,9 K RON 1,75 M RON 1,38 M RON ▼ 21,0%
Capitaluri proprii −22,4 K RON 123,6 K RON 190,9 K RON 527,6 K RON 680,3 K RON 853,0 K RON 711,2 K RON ▼ 16,6%
Datorii totale 34,8 K RON 1,4 K RON 244,4 K RON 273,2 K RON 178,4 K RON 1,05 M RON 838,8 K RON ▼ 20,4%
Lichiditate curentă 0,52 91,04 0,55 1,60 2,12 0,41 0,35 ▼ 13,3%
Marjă netă (%) -9,95 79,17 22,65 51,99 14,22 14,63 -74,67 ▼ 610,4%
Scor bonitate 24 95 65 95 95 68 35 ▼ 48,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 965,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate