Publicitate

MARBIA-NEW SRL

CUI: 35089028 J2015000438366 SRL Tulcea, Municipiul Tulcea
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35089028
Cod înmatriculare J2015000438366
EUID ROONRC.J2015000438366
Data înmatriculării 2015-10-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Tulcea, Municipiul Tulcea, MERIŞOR, 4, A3, D, 2, 10

Țară: România
Județ: Tulcea
Localitate: Municipiul Tulcea
Stradă: MERIŞOR
Număr: 4
Bloc: A3
Scară: D
Etaj: 2
Apartament: 10

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 694 RON −694 RON −694 RON 25.219 RON 15.770 RON 9.449 RON −1.219 RON 26.438 RON 0 RON 7.735 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 424 RON −424 RON −424 RON 24.945 RON 15.770 RON 9.175 RON −1.643 RON 26.588 RON 0 RON 7.735 RON 0 RON 0 RON 0
2021 30.130 RON 30.130 RON 25.082 RON 5.048 RON 5.048 RON 25.809 RON 15.770 RON 10.039 RON 3.405 RON 22.404 RON 236 RON 7.735 RON 0 RON 0 RON 1
2022 263.746 RON 263.746 RON 85.010 RON 176.979 RON 178.736 RON 203.317 RON 15.770 RON 187.547 RON 180.384 RON 22.933 RON 209 RON 169.742 RON 0 RON 0 RON 2
2023 237.909 RON 237.909 RON 151.992 RON 84.139 RON 85.917 RON 101.393 RON 16.347 RON 85.046 RON 89.523 RON 11.870 RON 209 RON 9.260 RON 0 RON 0 RON 1
2024 222.608 RON 222.627 RON 143.996 RON 76.781 RON 78.631 RON 222.595 RON 22.978 RON 199.617 RON 106.303 RON 116.292 RON 851 RON 117.747 RON 0 RON 0 RON 2
2025 96.710 RON 96.710 RON 91.261 RON 4.857 RON 5.449 RON 239.641 RON 33.674 RON 205.967 RON 111.160 RON 128.481 RON 0 RON 165.500 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

SOTIR VALENTIN NARCIS
administrator
Tulcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 104 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
96,7 K RON
Rezultat Net 2025
4,9 K RON
Total Active 2025
239,6 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 30,1 K RON 263,7 K RON 237,9 K RON 222,6 K RON 96,7 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 30,1 K RON 263,7 K RON 237,9 K RON 222,6 K RON 96,7 K RON
Cheltuieli totale 694 RON 424 RON 25,1 K RON 85,0 K RON 152,0 K RON 144,0 K RON 91,3 K RON
Rezultat net −694 RON −424 RON 5,0 K RON 177,0 K RON 84,1 K RON 76,8 K RON 4,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 256,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,60 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,60 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,32 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,87 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate33,7 K RON (14.1%)
Active circulante206,0 K RON (85.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe165,5 K RON
Numerar40,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,58
Durata încasare (zile) 625

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,6%
Marjă netă
5,0%
ROA
2,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 26,4 K RON 25,2 K RON 104,8%
2020 26,6 K RON 24,9 K RON 106,6%
2021 22,4 K RON 25,8 K RON 86,8%
2022 22,9 K RON 203,3 K RON 11,3%
2023 11,9 K RON 101,4 K RON 11,7%
2024 116,3 K RON 222,6 K RON 52,2%
2025 128,5 K RON 239,6 K RON 53,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 30,1 K RON 263,7 K RON 237,9 K RON 222,6 K RON 96,7 K RON ▼ 56,6%
Rezultat net −694 RON −424 RON 5,0 K RON 177,0 K RON 84,1 K RON 76,8 K RON 4,9 K RON ▼ 93,7%
Total active 25,2 K RON 24,9 K RON 25,8 K RON 203,3 K RON 101,4 K RON 222,6 K RON 239,6 K RON ▲ 7,7%
Capitaluri proprii −1,2 K RON −1,6 K RON 3,4 K RON 180,4 K RON 89,5 K RON 106,3 K RON 111,2 K RON ▲ 4,6%
Datorii totale 26,4 K RON 26,6 K RON 22,4 K RON 22,9 K RON 11,9 K RON 116,3 K RON 128,5 K RON ▲ 10,5%
Lichiditate curentă 0,36 0,35 0,45 8,18 7,16 1,72 1,60 ▼ 6,6%
Marjă netă (%) 16,75 67,10 35,37 34,49 5,02 ▼ 85,4%
Scor bonitate 22 22 63 100 80 70 65 ▼ 7,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 256,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate